Ehliyet Sınav Sonuçları Öğrenme

Ehliyet sınav sonuçlarını MEB’in internet sitesinden rahatlıkla öğrenebiliyoruz. MEB’in internet sitene girdiğimiz zaman TC numarası ile sınavdan kaç aldığınızı geçip geçmediğinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Normalde ehliyet sınav sonuçlarını, sürücü kursları sınav bittikten sonra kursiyerleri arayıp bilgilendirme yapıyorlar. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra sınav sonuçlarınızı hemen öğrenmek istiyorsanız MEB’in internet sitesini ziyaret ederek MTSAS sayfasından öğrenebilirsiniz.

22 Mart 2015 tarihinde yapılan sınav sonuçları açıklandı. Halen ehliyet sınav sonuçlarını öğrenmediyseniz siz nasıl öğreneceğinizi gösterelim.

Ehliyet Sınav Sonucu Nasıl Öğrenilir?

MEB’in internet sitesine gidiyoruz. MTSAS sayfasına giriş yaptıktan sonra TC kimlik numaranızı verilen güvenlik kodunu giriş yapıyorsunuz. Güvenlik kodu içerisinde harf ve rakamlar bulunuyor. Bunları aynı şekilde güvenlik kodu kutusu içerisine yazıyorsunuz. Daha sonra tamam butonuna tıkladıktan sonra ehliyet sınav sonuçlarınızı görebilirsiniz.

Sonraki Sınav Tarihi: 27 Haziran

22 Mart 2015 tarihinde yapılan sınavda kaldıysanız bundan sonraki ilk sınav tarihi 27 Haziran’da yapılacaktır. 27 Haziranda yapılacak sınav sonucu 7 Temmuz’da açıklanıyor. Bundan hariç 2015 yılı için 3 sınav daha bulunuyor.

27 Haziran’daki sınava girebilmek için sınav ücretini 6-12 Haziran arası yatırmanız gerekiyor. Sürücü kursunuz bu durumu size hatırlatacaktır. Daha sonraki sınav tarihi ise 22 Ağustos 2015 tarihinde olacak. 22 Ağustos’taki sınava girebilmek için ise 1-21 Temmuz tarihlerinde sınav ücretini bankaya yatırmış olmanız gerekiyor. 22 Ağustos sınav sonuçları ise 2 eylül tarihinde açıklanması planlanmıştır.

10 Ekim 2015 tarihindeki sınav için ise 25 Ağustos-15 Eylül tarihlerinde sınav ücretini yatırmalısınız. 20 Ekim gibi sınav tarihi açıklanacak.

2015 yılı için son sınav tarihi ise 12 Aralık’ta yapılıyor. Bu tarihteki sınava girmek istiyorsanız 16 Ekim-17 Kasım tarihleri arasında sınav ücretini yatırıyorsunuz. 22 Aralıkta sınav sonucu açıklanıyor.

Sınav sonuçları bir problem çıkmadığı taktirde verilen tarihlerde açıklanıyor. Örneğin yapılan son sınavda elektrik kesintisi nedeniyle sınav tarihleri gecikmeli olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir