Emekli Maaşı Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır?

Genel - 01.03.2017 -


Emekli Aylığını PTT’den Özel Bankaya Taşıma Nasıl Olur? Neler gerekli? Emeki maaşını Bir Bankadan Başka Bankaya Transfer Etme İşlemi Nasıl Yapılır ?Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Emekli Aylığını PTTden Özel Bankaya Alma İşlemi

Türkiyede emekli olan nüfus ; on milyonunun üzerindedirMilyonlarca insanın emeklilik işlemleri hakkında aklına takılan ve emekli olduğunda genelde yaptığı işlemlerin başında maaşını özel bankalara taşımak gelir..


İlk emekli olunduğunda PTT üzerinden maaşlar yatar ve alınır.Emekli aylığı alan kişinin tercihine göre maaşını sürekli PTT den alabilir isterse emekli maaşını bankaya taşıyabilir.Emekli maaşını PTtTden postaneye almak nasıl gerçekleşir sorusunuz yanıtı yazımızın devamında yer almaktadır.PTT bankalara oranla aşırı kalabalık oluşu ve PTT için atmlerinin özel bankalar gibi çevrede az sayıda olması olumsuz nedenleri ile emekliler maaşlarını özel bankalara taşımayı genelde tercih ederler. Emekli aylığını PTT den alınan e-devlet şifresi kullanarak taşımak mümkün.E-devlet sistemi ile emekli aylığı özel bir bankadan alınabilir.e-devlete girdiğinizde tüm hizmetler sekmesinin altında bulunan kurumlar arasından Sosyal Güvenlik Kurumunun sayfasına tıklamalısınız.Sosyal Güvenlik Kurumunun ‘“4A /4B / 4C Banka ve Adres Değişikliği “ kısmından işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Emekliliğiniz 4A ,4B ,4C li olma durumunuza göre seçim yapmalısınız.
Emekli Maaşınızı e-devlet üzerinizde bankaya taşıma işlemini yapamıyorsanız yapılcak diğer bir işlem mevcuttur.Maaşınızın taşımayı istediğiniz bankaya gitmelisiniz fakat burda önemli olan bankada sizden e-devlet şifreniz istenecektir.E-devler şifrenizin kaydını yanınıza alarak bankaya gidiniz.Güvenlik açısından da işlem sonunda e-devlet şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Emekli Maaşını Bir Özel Bankadan Başka Bankaya Transfer Etme

Günümüzde bankaların oluşturduğu teşvik ve kampanyalar mevcuttur.Emekli maaşının aldığınız bir bankadan başka bir bankaya geçirmek için neler yapılmalıdır? Maaş aldığınız bankadan memnun değilseniz veya başka bankayı daha avantajlı bulduysanız maaşınızı o istediğiniz bankaya geçirebilirsiniz. Özel bankaya maaşınızı taşımak için şeçtiğiniz bankaya gidip Bİreysel bankacılık İşlemleri bölümden yapabilirsiniz.Size banka çalışanları yardımcı olacaktır. Eğer maaşınızı aldığınız bankaya krediniz varsa emekli aylığını taşımada sorun oluşabilir veya taşıma işlemi gerçekleşmeyebilir. BU durumları iyice araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir