Emekli Maaşı E Devlet Üzerinden Başka Bir Bankaya Nasıl Taşınır?

E devlet üzerinden emekli maaşlarınızı başka bir banka hesabınıza taşımak artık çok kolay. Her geçen gün yepyeni hizmetlerle vatandaşlara farklı hizmetler sunan E devlet kapısı günümüzde artık çok daha kullanışlı bir hale gelmiş durumda. E devlet kapısı üzerinden pek çok işlem yapılabildiği gibi artık emeklilerin hangi banka üzerinden maaş alacakları da yeniden düzenlenmiş durumda.

Emekli maaşlarını e devlet üzerinden değişiklik yaparak farklı bir banka hesabına taşımak için öncelikle e devlet sistemine rahat şekilde girebiliyor olmanız gerekmektedir. Bunun için de bir TC kimlik numarası ve bir şifreye ihtiyacınız vardır. E devlet üzerinden herhangi bir değişiklik yapmayan emeklilerin maaşları genel olarak PTT aracılığı ile yatmaktadır. PTT de yaşanan uzun kuyruklar ve bunun sonucunda ciddi yığılmalar sebebiyle emekliler maaş alacakları kurumu e devlet üzerinden değiştirerek PTT den farklı bankalara taşımaya başlamışlardır. Bu işlemin nasıl yapıldığını sizlere bu yazıda anlatmaya çalışacağız.

E Devlet Üzerinden Emekli Maaşını Farklı Bankaya Taşıma

Eğer bir e devlet şifreniz yoksa PTT den 2 liraya bu şifreyi edinebilirsiniz. Şifreniz var olduğunu varsayarak anlatmaya devam ediyorum. Giriş yaptıktan sonra hangi alandan ödeme alıyorsanız 4A, 4B, 4C olmak üzere E hizmetler alanından;

4A Banka ve Adres Değişikliği
4B Banka ve Adres Değişikliği
4C Banka ve Adres Değişikliği

Linkleri üzerinden sizi hangisi ilgilendiriyorsa, ilgili linke tıklayarak e devlet üzerinden hızlı şekilde maaş alacağınız kurumu değiştirebilirsiniz. Böylece artık PTT de uzun kuyruklar beklemek yerine bankalar üzerinden çok daha hızlı ve pratik şekilde emekli maaşlarınızı ister gişelerden isterseniz ATM üzerinden kolay şekilde çekebilirsiniz.

PTT den maaş almak yerine özel bankalardan maaşınızı almanın pek çok avantajı vardır. Bunlardan ilk akla geleni, uzun kuyruklar beklemeden ödemelerinizi alabilirsiniz. Ek olarak kredi ihtiyacınız varsa, kredi ihtiyaçlarınız doğrultusunda maaş aldığınız banka ile görüşerek çok daha hızlı ve kolay şekilde ihtiyacınıza en uygun şekilde kredi talep edebilir hızlı şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir