Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Emekli maaşı sorgulama ve hesaplama

Uzun senelerdir çalıştınız ve artık emekliliğe ayrılarak, torunlarınızla doyasıya kucaklaşmak, biraz dinlenmek ve hayatınıza keyif içerisinde sürdürmeniz gerekiyor. Bunun maddi tarafı, devlet tarafından sizlere ödenecek maaşlar ile karşılanacaktır. Fakat ne kadar ödeme alacağınızı bilmek de önemli değil mi? Emekliliğe yeni mi geçiş yapıyorsunuz yada emeklisiniz ve maaşınıza zam, bazı kesintilerin olup olmadığını sorgulamak ve bu ay ne kadar bankanıza para yatırılacağını mı öğrenmek istiyorsunuz. Yazımızın devamında, bu sorgulamaları yapabilmeniz için bazı bilgileri sizlerle paylaştık. Umarız sizlere yardımcı oluruz.

Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli maaşı sorgulama için bu yazımızda bazı bilgilere ulaşacaksınız. Pratiklik açısından SGK üzerinden kimlik bilgileriniz ile işlemleri yapabileceğinizi ilk başta belirtmek istiyoruz. Bunun için ilk başta T.C. kimlik numaranız, nüfusa kayıtlı il, doğum yılınız, kimliğinizin arka bölümünde yazılı cilt numarası ve güvenlik kodunu girmeniz ile emekli maaşı sorgulamanız söz konusudur. Bu bilgilere ulaşmanın diğer 3 yöntemini de anlatarak, hangisi size daha yakın ve pratik geliyorsa o şekilde adımları takip etmenizi sağlayabiliriz. E-Devlet şifresi üzerinden (PTT’den 2 TL karşılığından alınabilir), Mobil İmzanız yada Elektronik İmza (Devletin kurumlarından alınabilir) ile sorgulamalar yapabilirsiniz. Emekliliğe yeni geçiş yapmak üzere olan kişiler isterlerse, bu yöntemler ile prim gün sayılarını tekrar hesaplayabilir ve hizmet bilgisi dökümü ve diğer işlemleri de gerçekleştirebilir.

Devletin Kurumları Her Geçen Gün Vatandaşa Daha Fazla Yaklaşıyor

Emekli maaşı hesaplama için farklı 4 yöntemi sizlerle paylaştık. Bu teknikler ilerleyen süreçte daha da artması söz konusudur. Çünkü teknoloji gelişiyor, bilgisayar ve internet kullanımına bağlı olarak devlet üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz işlemler için çok sayıda seçenek karşımıza çıkabilmektedir. Bizim size tavsiyemiz farklı kurumlardan da işlemler yapabilmek için yukarıdaki yazdığımız yöntemlerden kalan 3 tanesinden birini temin etmenizdir. Bu şekilde hamle yapmanız, 10’larca kurumdan dilediğinizle etkileşime geçmenizi, sadece emeklilik anlamında değil, bir vatandaş olarak hangi kurumdan şikayetçiyseniz, hangisinde aksaklıklar oluyorsa yada isteklerinizi belirtmek, çeşitli vergi borçları yada diğer kalemlerdeki işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Uzun ve mutlu bir emeklilik dönemi geçirmeniz dileğiyle, iyi günler dileriz.

 Emekli Maaşı Sorgulama için TIKLAYINIZ..

Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama

  11 Eylül 2014 - 22:13
  celalettin erkan

  maaş

  11 Eylül 2014 - 22:15
  c

  maaş bqrdqsu

  2 Mart 2016 - 00:57
  Aydın MERTo

  emekli maaşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir