Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama

4c emekli sandığı hizmet dökümü sorgulama

Emekliliğiniz hakkında bilgi edinmek artık yeni getirilen sistemle daha da kolaylaşmıştır. Teknolojinin gelişmesi ve hemen hemen her eve giren bilgisayarlarla birlikte tüm kurumlar da sistemlerini teknolojiye uygun hale getirmeye başlamışlardır.

Eski sistem artık geride kaldı. Basit bir işlem için saatlerce sırada beklemeniz ya da sayılarca kâğıt masrafı yapmanız gerekmiyor. Bu sistemle hem zamandan tasarruf edebiliyorsunuz hem de istediğiniz an sisteme girip bilgilerinizi kontrol edebilme şansınız oluyor. Bu nedenle herkesin e-devlet şifresi alması hem Sgk binalarında oluşan kuyruk sayısını azaltacak hem de sizin zamanınızı boşa harcamamanıza neden olacaktır.

Emekli sandığı hizmet dökümü sorgulama için yapılacak işlem oldukça basittir. Bunun için öncelikle yapmanız gereken bir e-devlet şifresi almanızdır. Çünkü bu şifre ile artık tüm Ssk işlemleriniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun için size en yakın PTT şubesine giderek kimliğinizle başvuru yapmalısınız. Yalnızca bir lira olan ücret karşılığında şifrenize sahip olduktan sonra Sgk internet sitesine girebilirsiniz.

SGK’nın hizmet dökümü sayfasına tıkladığınızda sahip olduğunuz e-devlet şifreniz ve kimlik numaranızla istediğiniz konuda sorgulama yapabilirsiniz. Ekranda karşınıza çıkacak olan hizmet dökümü listesinden kendinize uygun olanı seçmelisiniz. 4-A, 4-B ve 4-C şeklinde olan seçeneklerden nasıl emekli olduysanız ona uygun seçeneği seçip tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca yeni uygulanan sistem aracılığıyla 4a Ssk, 4b Bağkur ya da  4c Emekli Sandığı primlerinizin ne kadar olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama için TIKLAYINIZ..

  8 Kasım 2014 - 12:00
  tahi incer

  emeklik dilekçemin gevap bilgileri

  2 Ocak 2015 - 23:56
  Hüseyin Aydın

  emekli maaşımı kaç tl olduunu nereden öğrenirim

  6 Şubat 2015 - 19:40
  MEHMET ÇİNAR

  EMEKLİ SANDIĞI HİZMET DÖ

  12 Şubat 2015 - 11:22
  Caner

  EMEKLİ SANDIĞI SGK İLE BİRLEŞTİĞİNDEN BERİDİR BİZE KAN KUSTURUYO EMEKLİ SANDIĞI PRİM GÜN SORGULAMASI BİLE YAPAMAZ OLDUK.

  5 Mart 2015 - 12:17
  Abdurrahman Kurtuluş

  1977 – 1979 yılarında emekli sandığına bağlı hizmetim mevcuttu.1981 yılından itibaren ssk Lİ çalıştım. hizmet bileştirmem nasıl olacak?

  4 Kasım 2016 - 18:32
  ATİLLA ATAR

  25.02.1991 – 11.01.2010 tarihleri arasında emekli sandığına bağlı hizmetim mevcuttu. 2011 YILINDAN BERİ SGK da çalışıyorum. Hizmet birleştirmem nasıl olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir