Emekli sandığı

Emekli sandığı hizmet dökümü, emekli sandığı hizmet dökümü sorgulama

Vatandaşının her türlü hakkını korumak zorunda olan devletler, sosyal yapılar ve insan doğasına hizmet ederken, çalışıp ülkesine faydalı olan bireylerin, geleceğinin düşünülmesi konusunda da aktif bir rol oynamıştır. Halkının sosyal güvenliğini garanti altına alma gereği, insanın her zaman aynı gücü kendinde bulamaması bir emeklilik durumunun söz konusu olmasına neden olurken, değişik çalışma gruplarını farklı şekillerde sosyal güvence altına almak, en kaçınılmaz işlemler arasında yer almıştı. Emekli sandığı devlet memurları adına kurulmuş olan ve onların her türlü sosyal haklarını koruma altına alan kurumsal yapı olarak hizmetlerini sürdürmüştür.

Emekli sandığı bünyesinde kuruma bağlı olan bireylerin emeklilik, ikramiye ve malullük durumundaki hakları, kurumca koruma altına alınmış ve bireylerin hakkı olarak ihtiyaç duyulması halinde hizmet olarak verilmiştir. Yakın zamana kadar bağımsız bir kurum olarak hareket eden ve hesapları tamamen ayrı olan bu sosyal kurum, son yıllarda değişik bir uygulama içine alınmış ve vatandaşların hakkının korunduğu daha büyük bir sisteme dâhil edilmiştir. Emekli sandığı ile bireysel hakkı korunan devlet memurları, belli hizmet sürelerini doldurup, emeklilik hakkını kurum sayesinde elde etmişlerdir.

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama İçin TIKLAYINIZ.

 

 

  11 Şubat 2015 - 14:40
  arif sağlam

  hizmet süremin tamamını istiyorum

  17 Şubat 2015 - 15:15
  sezai

  Emekli sandığına bağlı bir kamu kuruluşunda çalışıyorum sağlıkçı olarak. Yıl 1999 yılında ssk’lı olarak iş hayatıma başladım, 2009 yılında devlet memuru olarak çalışmaya başladım hizmet birleştirme işlemlerimi yaptım fakat emekli sandığına bağlı prim gün sayımı bulamıyorum.

  5 Mart 2015 - 12:39
  Abdurrahman Kurtuluş

  Emekli sandığına bağlı bir kamu kuruluşunda 1971 ylında işe başladım 1979da ayrıldım. 1981 yılından itibaren sosyal sigortalar kurumuna bağlı çlışmaktayım.Emekli sandığında geçen hizmetlerim pirim gün sayımı bulamıyorum.

  8 Ocak 2016 - 19:40
  sabri kartal

  kasım ayında emekli memurlara verilecek 100 liralık seyyanen zammın bana yansıtılıp yansıtılmadığını merak ediyorum. saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir