Emeklilere Banka Promosyon Ödemeleri Başladı mı?

Yeni yılın gelmesiyle beraber emekliler banka promosyonunu merakla beklemeye başladı. Konuyla ilgili Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapmış olduğu yazılı açıklamada 1000 TL altında emekli maaşı alanlara 300,00 TL, 1000 TL ile 2000 TL arasında maaş alanlara 375,00 TL ve 2000 TL üzerinde maaş alanlara ise 375 TL banka promosyonu ödeneceği açıklandı.

Emekli Ne Kadar Promosyon Alacak? Hangi Bankalarla Anlaşma Sağlandı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emeklilere maaş promosyonu için kamu bankaları ile anlaşma sağlandığını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı resmi açıklamasına göre Ziraat Bankası, Halk Bank, Vakıf Bank üzerinden alınacak. Buradan anlaşılacak bir diğer nokta ise özel bankalar ile herhangi bir anlaşma söz konusu değil.

1000,00 T.L. altında maaş alan emeklilere 300 T.L.

1000-2000 TL arasında maaş alan emeklilere 375,00 T.L.

2000 TL üzerinde maaş alanlara ise 450 TL promosyon ödenecek.

Emekli Maaş Promosyonu İçin Gereken Şartlar

Emekliler sadece anlaşmalı bankaların bir tanesinden promosyon alabilecekler.

Kredili mevduat hesabı ya da kredi kartı alınması,

En az iki tane otomatik ödeme talimatı verilmesi,

En az 3 yıl boyunca maaşın aynı bankadan alınacağının taahhüt edilmesi halinde promosyon alma hakkı verilmektedir.

Bu işlemleri kabul eden emekliler ATM üzerinden maaşlarını tek seferde bankamatiklerden çekebilecek. Ayrıca anlaşmalı bankalardan bir tanesi ile anlaşma sağlanırsa herhangi bir hesap işletim ücreti de alınmayacak. Bu kişiler 3 yıl süreyle maaşlarını başka bir bankaya aktaramayacak. Bu durum Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından engellenecek ve 3 yıl boyunca geçerli olacaktır.

Emekli Maaş Promosyonu Ne Zaman Başlıyor

Emeklilere maaş promosyonu 2017 yılının Şubat ayında başlayacak. Sistemsel hazırlıkların ardından maaş promosyonları Şubat ayı maaşı ile birlikte verilmeye başlanacak.

TC kimlik numaralarına göre ödeme düzeni konulacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı anlaşma sağlanan bankalar üzerinden emeklilere promosyonu dağıtacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir