Emeklilik Hesaplama

SSK emeklilik hesaplama ve emeklilik sorgulama

Çalışanlar yoğun çalışma temposu içinde ne zaman emekli olacakları günü merak ederler. Emekli olduklarında çalışmak zorunda olmayacakları günleri hayal ederler. Emeklilik günleri birçoğumuz için güzel hayallerin kurulduğu günlerdir.

Peki ne zaman emekli olacağımızı nereden öğrenebiliriz? Bunu için bir sürü seçenek var. Emeklilik Hesabı için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sayfası kullanılabilir. Burada kimlik bilgilerinizle hareket ederek bu hesabı çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Emeklilik Hesaplama

Emeklilik Hesabı için internetten mutlaka cevap bulabilirsiniz. Çıkan sayfalarda iş giriş tarihinizi yazmanız ve tüm sorulara doğru bir şekilde cevap yazmanız lazım. SSK Emeklilik Hesaplama için en önemli husus giriş tarihi ve doğum tarihinizi doğru yapmanızdır. İşlemlerinizi doğru sıra ile takip ederek yaptığınız sürece tam tarihi kesin olarak öğrenebilirsiniz.

Birçoğumuz sık sık emeklilik hayali kurarız. Emekli olduğumuzda rahat etmeyi , sevdiklerimizle daha çok vakit geçirmeyi hayal ederiz. Bunu hayal ederken de Emeklilik Hesabı yaparız. Bu günlerin gelmesini bekleriz.

Bu hesap için şifre varsa e-devlet sayfasını kullanabiliriz. Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra ilgili sayfayı seçerek buradan da hesap yapabiliriz. Emeklilik hepimizin hayali öyle değil mi?

Tüm bu yukarıda bahsettiğimiz işlemlerde en önemli husus tarihleri doğru girmemizdir. İşe başladığımız tarihi, doğum tarihimizi tam ve doğru girmemiz gerekir. Bu tarihleri doğru olarak girmezsek doğru tarihi de kesinlikle öğrenemeyiz. Emeklilik Hesabı için doğru tarihleri giriş yapmak son derece önemlidir.

Emeklilik günlerinde rahat yaşamak için istenilen prim günü sayısını doldurmak önemlidir. Bu sayede istenilen düzeyde maaş alınabilir. Prim günü ve yaş sınırını dolduranlar maaş almaya hak kazanırlar. Emeklilik Sorgulama  hangi kurumda çalışıyorsanız o kurumun ilgili departmanına başvuru yaparak ta bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Elinizdeki bilgiler doğru olduğu sürece bu hesabı çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Herkesin emekli olabildiği ve herkesin emeklilikte rahat edebilmesi sosyal devlet anlayışının bir gereğidir. Bu sistem içindeki vatandaşlar emekli olacakları tarihi kolaylıkla öğrenebilirler. Bunu internet aracılığı ile öğrenmek artık son derece kolaydır. E-devlet şifresi varsa hemen sisteme girip öğrenebilirsiniz.

 

Emeklilik Hesaplama için TIKLAYINIZ..

 

 

  13 Eylül 2014 - 02:52
  Şeref sungur

  Nezaman emekli olabilirim.

  14 Eylül 2014 - 23:34
  bayar altıntaş

  ne zaman emekli olabilirim

  17 Eylül 2014 - 15:37
  bayramali

  ne zaman emekli ola bilirim

  29 Eylül 2014 - 08:47
  nevin özdeniz

  ne zaman emekli olabilirim, torba yasasından nasıl faydalanabilirim? Sigortalıyken 2 tane çocuğum var yeni yasaya göre kalan pirim borcumdan düşülüyor mu?

  2 Şubat 2015 - 20:56
  aliulus

  1989 yıl01.011ve1990yılı nisan dan bağkurum var nezaman emekli olurum. Kaç günüm olmuş bilgilendirirseniz sevinirim.

   2 Şubat 2015 - 23:43
   necmettin77

   Ali bey yazımızda vermiş olduğumuz linki tıkladıktan sonra sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girerseniz sorgulama işleminizi doğru bir şekilde yapmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir