Emeklilik Yaşı ve Emekli Maaşı Öğrenme

Memurlar için en büyük merak konularından birisi de emeklilik yaşını ve emeklilik maaşını öğrenmektir. Emekli olunduğunda ne kadar maaş alınacağı önemli konular arasında yer alır. Ona göre bir hayat planlaması gerektirir. Bu yüzden emekli olduğunuzda ne kadar maaş aldığınız öğrenmeniz doğru bir hayat planlaması için önemli bir husustur.

Hiç bir yardım almadan internet üzerinden ne zaman emekli olacağınız ve ne kadar maaş alacağınız rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Çıkacak bilgiler yüksek oranda doğru sonuç verir. Şimdi aşağıdaki işlemleri sırasıyla yaparak rahatlıkla emekli maaşınızı ve emeklilik yaşınızı öğrenebilirsiniz.

Emeklilik Yaşını Öğrenme

Öncelikle öğrenilecek olan resmi internet sayfamız http://www.edevletssk.org/ne-zaman-emekli-olabilirim.html adresine gidiyoruz. Bu adreste sizden bir kaç bilgi istiyor. Onları yazmanız yeterli olacaktır. Bunları bilgisayar açmasını kapamasını bilen herkes rahatlıkla yapabilir. Bilgileri yanlış girmeyin yeterli olacaktır.

Bilgileri girdiniz herşey tamamsa hemen kutucukların altında hesapla butonu var. Hesapla butonuna tıklıyoruz. İşlem bu kadar basit. Bundan sonra karşınıza hizmet süreniz ve emeklilik yaşınız çıkacaktır. Bu işlemi ücretsiz bir şekilde hiç kimseye para vermeden öğreniyorsunuz. Emeklilik yaşınızı öğrendikten sonra şimdi de emekli olduğunuzda ne kadar maaş alacaksınız bunu öğrenelim.

Emekli Olduğunuzda Ne Kadar Maaş Alacaksınız?

Yine resmi internet sayfası olan Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait sayfaya gidiyoruz. http://www.edevletssk.org/emekli-maasi-sorgulama.html burada bir kaç bilgi istiyor. Bu bilgileri doğru bir şekilde seçiyor ve dolduruyoruz. Bazı bilgileri doldururken bordronuza ihtiyaç olabilir. Bu yüzden bu bilgileri doldurmadan önce bordronuzu elinizde hazır bulundurun. Bu internet sitesine gittiğiniz zaman sizden istenen bütün bilgiler bordronuzda yer alıyor. Yani ihtiyaç duyduğunuz bütün bilgiler mevcuttur.

Bütün bilgileri doldurduktan sonra karşınıza hesapla butonu çıkıyor. Hesapla butonuna bastıktan sonra ne kadar emekli maaşı alacağınız görünüyor. Bununla birlikte alacağınız ikramiyeyi de görüyorsunuz.

  2 Nisan 2015 - 11:06
  aliriza aksakal

  emekli maaşım ne kadar?

  2 Nisan 2015 - 11:07
  aliriza aksakal

  emekli maaşımı öğrenmek istiyorum.

  20 Nisan 2015 - 08:44
  dergast

  emekli maaş dökümü almak istiyorum.

  27 Mayıs 2015 - 14:41
  Macit Kesen

  emekli maaşımın ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum

  26 Temmuz 2015 - 17:57
  nurettin helvacı

  bu e şifreyi kullanamıyorum
  ne yapmam lazım iki defa şifreyi kullanamadım yeni şifremi almam lazım

  15 Ağustos 2015 - 13:15
  hidayet tatar

  emekli maaşını öğrenme

  4 Ekim 2015 - 12:29
  ramazan ercan

  emekli maasim nezaman basliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir