Emekliye Neden Az Zam Yapılıyor?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik emeklilere neden 100 lira zam yapıldığını daha fazla zam yapılamadığını açıklamaya çalıştı. Şanlıurfa’da katıldığı bir törende emekli maaşları üzerine yorumlarda bulundu.

Bütçe ile Alakalı

100 lira zam yapılmasının sebebini bulunan bütçe ile orantılı olarak yapıldığını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, daha fazla zam yapılabilirdi zor birşey olmadığını söyledi; ancak, bunun ekmekten otobüs fiyatına kadar birçok şeye zam yapılarak acısının çıkarılacağını dile getirdi. Bu şekilde yapılacak olan bir zammın Türkiye’yi geriye götüreceğini ve eski Türkiye haline geleceğini vurguladı. Zor zamanlar geçirmemek adına hesaplı kitaplı ilerlemek gerektiğini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik memur, emekli ve işçiye hakkını vermeye çalışırken aynı zamanda bu bütçe ile köprüler yollar ve parkların yapıldığını bu yüzden anlayış gösterilmesi gerektiğini söyledi. Daha önceki hükumetleri eleştiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti dönemide herşeyin daha gerçekçi ve doğru vaatler olduğunu söyledi. Bu gerçekçi vaatlerin de verilen sözler üzerinden tutulduğunu ve yapıldığını sözleri arasına eklerken AK Parti’nin kalkınmayı doğru oranda yaptığını söyledi. Ülke genelinde kalkınma yolunda her noktaya eş zamanlı planların yapıldığını söylerken tek bir noktaya yüklenilmediğini belirtti.

Hazinede 130 milyar Dolar Bulunuyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Türkiye’nin hazinesinde 130 milyar dolar olduğunu sözleri arasında söylerken birilerinin bu paraya göz diktiğini ve nasıl bitirileceğini düşünüyor. Bu ülkede yapılan bu davranışlar ile IMF’ye borçlu hale gelindiğini söylerken bu parayı kimsenin cart curt etmesine izin verilmeyeceğini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik 1990 yılından başlayan açıkları yıllardır kapatmak için çalıştığını söylerken birileri bu parayı fazladan vereceğini söylüyor dedi. 38 yaşına gelmiş kişileri emekli olduğu bir sistemin çok büyük bir yük olduğunu söyledi. Bu yüzden yıllardır bu açıkları kapatmaya çalıştıklarını söylerken bu yük ile devam etmenin çok zorlu olduğunu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik sözleri arasına ekledi. Bu tür yüklerin yıllar boyu devam ettiğini de belirtirken bu yüzden gerçekçi olunması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir