Emlak vergi borcu sorgulama ve ödemesi için tıklayınız.

İnternetten emlek vergi borcu sorgulama ve ödeme

Emlak, ev sahiplerinin taşınmaz almalarından dolayı her sene ödemeleri gereken bir vergi çeşididir. Bazı seneler emlak vergilerine zam gelmekte ve mükellefler bu sene ne kadar ödeme yapacağım diyerek, kurumlara gitmek yerine artık internetten bu şekilde sorgulamalar yapmaya başlamaktadır. İnternet üzerinden yapılacak emlak vergi borcu sorgulama işlemi ile vergi ödemenizin ne kadar olduğunu öğrenebilir ve isterseniz kredi kartınızı kullanarak anında ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında daha fazla detay bulacaksınız.

Emlak Vergisi Taksitlendirilmesi ve Bazı Detaylar

Emlak vergisinden sizden tahsil edilecek ücret, konutunuzun yaşına bağı olmaksızın yılda bir kere alınmak üzere belirlenir. Kişileri zorlamam için 1 yıllık vergi 2 eşit taksit halinde vergi dairesi tarafından belirlenir ve tarihler geldiği zaman kişilerden ödeme yapması beklenir. Zamanında yapılmayan ödemelere, bir miktar gecikme cezası gelebildiğini unutmamak gerekir.

Emlak Vergi Borcu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Bunun için kullanabileceğiniz araç olarak sizlere Gelir İdare Başkanlığı tarafından hizmete sunulan, İnternet Vergi Dairesi’ni önereceğiz. Bu birim üzerinden borç sorgulama servisleri üzerinden ödenecek miktarı görebilir ve kredi kartınızdan miktarın çekilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sistemin kurucuları, kamuda çalışan yazılım mühendisleri olup, herhangi bir endişeye gerekli olmadan işlemleri yapabilirsiniz. Bu sistemi isterseniz iPhone yada Android uyumlu bir telefona yükleyeceğiniz uygulama ile de gerçekleştirebileceğinizi unutmamanızı öneririz. Bu sistemi kullanabilmek için gerekli olan şifreyi ise bağlı olduğunuz vergi dairesinden alabilirsiniz. Sadece bu iş için değil e-beyanname, motorlu taşıtlar vergisi, kira beyannamesi, farklı kamu kurumlarına ait borç sorgulama servisleri, borçlarınızı yeniden yapılandırmak için 6111 ödeme adı verilen işlemler, Re’sen Terk, mükelleflerin bilgilerini kamuya bildirmesi, Maliye Bakanlığı’na gönderilmesi gereken belgeler ve daha fazlası hakkında işlemler yapabilirsiniz. Bir nevi, zamandan kazanmak ve diğer önemli işlemlerinize yönelmek olarak pratiklik açısından öneriyoruz.

Sevdiklerinize Zaman Ayırın

Bu tür bürokratik işlemler için, kamu kurumlarında sıra alarak saatlerce beklemek yerine, internet üzerinden size özel şifreniz ile sisteme dahil olarak, işlemleri yaparak artık sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmanız gerekmiyor mu? Mutlaka denemenizi ve son ödeme tarihlerini geçirmeden ödemelerinizi yapmanızı öneriyoruz. Umarız konut vergi borcu sorgulama konusundaki bu yazılarımız sizlere faydalı olmuştur. İyi günler dileriz.

Emlak vergi borcu sorgulama için TIKLAYINIZ..

  14 Eylül 2014 - 21:17
  Mehmet saim hafızoğlu

  Emlak vergilerimi ödüyorum münazara.bir kalıntı varmı bakmak istedim

  24 Haziran 2015 - 21:58
  mustafa cirit

  vergi borcum kaç para nezaman son

  26 Haziran 2015 - 17:43
  ahmet

  emlak borcum nekadar

  5 Eylül 2015 - 13:06
  VEDAT DOĞAN

  emlak vergi borcun emekliyim tekir dağ istanbul

  17 Temmuz 2017 - 13:57
  Murat

  Biz almanyada yasiyoruz.
  Babam vefat etti, onun bankada parasi var ve bir evimiz.
  Simdi bana telefonda bakadaki dediki, en önce bütün VERGI Borclarini ödecekmisim ondan sonra biz mirascilar bu bankadaki parayi alabiriz diye söyledi.
  Benim sorum size bu, Internet-site´den ögrendiyim emlak ve banka Cüzdanin Vergisini almanyadan yatiribilirmiyim?
  Ev Istanbulda, banka Hesabi Kayseride.

  Yardimiz icin cok tesekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir