Engelli Maaşına Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı almak için bankaların aradığı şartların en başında kişinin düzenli bir gelirinin olma şartı aranmaktadır. Engelli maaşı alan kişiler düzenli olarak aldıkları bu maaşı belgelemek sureti ile bankalara başvurarak kredi kartı talep edebilmektedirler.

Kredi kartı ekonomimizin büyük bölümünde büyük oranda pay sahibidir. Kredi kartlarımız ile cebimizde nakit paranın olmadığı durumlarda alacağımız ürünü taksit yaptırabilmekte ve taksit taksit ödeme kolaylığına sahip olabilmekteyiz. Engelli maaşına kredi kartı veren bankaların neler olduğunu ve hangi bankaların bu konuda kolaylık sağladığı gibi bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

ENGELLİLERE HANGİ BANKA KREDİ KARTI VERMEKTEDİR?

Kredi kartı almak için banka fark etmemektedir, Ziraat, İş bankası, Halkbank, Vakıfbank, Finansbank, Yapı Kredi bankası, İNG bank, Akbank gibi pek çok banka engelliler için kredi kartı desteği sağlamaktadır.

Bankanın en temel görevlerinden birisi müşterilerine kredi desteği sağlamaktır, dolayısıyla engelli maaşı alan bir kişinin de düzenli geliri vardır. Sonuç olarak limiti az da olsa banka kredi kartı vermekle yükümlüdür. Bu yüzden banka farkı gözetmeksizin engelli maaşı alan kişiler gerekli belgeleri de yanlarına alarak bankaya başvurmaları halinde kredi kartına sahip olabileceklerdir.

KREDİ KARTI ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kredi kartı çıkarırken dikkat etmeniz gereken unsurlardan birisi kredi kartının yıllık aidat miktarının ne kadar olduğu ile ilgilidir. Yıllık aidat tutarı adı altında sizden bir miktar para keserler bu para kesintisi  bankadan bankaya farklılık gösterir, sizler de kredi kartı çıkarmadan önce bir araştırma yaparak bu konuda en az ait tutarı alan bankalarla çalışmalısınız. Aksi halde yıllık ödeyeceğiniz aidat tutarları canınızı sıkabilir. Hiç ummadığınız bir zamanda hesabınızdan kesilen ya da eksi bakiye olarak gösterilen miktar can sıkıcı olabilmektedir, tüm bunları göz önüne alarak ve yıllık aidat tutarlarını araştırarak kredi kartı açmalısınız.

Bazı bankalar fatura ödeme talimatınıza yıllık aidat ücreti almamayı garanti ederler, sizler de bu tarz kampanyaları olan bankaları araştırmalı ve bunlarla çalışmalısınız.

KREDİ KARTI AİTDAT TUTARLARI NE KADAR?

Kredi kartları yaşamımızın bir parçası olmasına rağmen almış oldukları aidat tutarları ile büyük oranda kullanıcıları zora sokmaktadırlar. 2017 yılında bazı bankaların 93 TL olan aidat tutarları 2018 yılı itibari ile zamlanmıştır. 100 TL ve üzeri olabilen bankaya göre farklılık gösteren kredi kartı aidatlarından kurtulmak ve bu aidat tutarlarını geri alabilmek yasal prosüdür izlenmek şartı ile mümkündür. Fakat zor ve zahmetli bir işlem olduğunu şimdiden söyleyelim.

Bu yüzden yeni kredi kartı çıkartmak isteyen vatandaşları bu konuda uyarmak isteriz, halihazırda kredi kartı aidatı almayan bankalar vardır, bu bankalarla çalışmayı daha uygun görmekteyiz, sizler de bizim tavsiyelerimize uyarak aidatsız bir kredi kartına kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir