Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kendi yaşamını idame ettirmekte zorluk çeken kişileri baktığını belgeleyen kişilere devlet destek yapmaktadır. Bu bağlamda gerek fiziki gerekse zihinsel engelli olan kişilerin bakımlarını üstlendiği için akraba olmak koşulu ile bakımı üstlenen kişilere ödemler yapılmaktadır.

Tabi bunların yanında bir de engelliye direk olarak yapılan ödemeler vardır. Eğer kişi %40 ve üzeri engelli olduğunu belgelerse aylık aldığı bu miktarın belli bir katı kadar kredi çekebilecektir.

Engelli maaşını taahhüt ederek bankalardan belli miktarda para çekmek için yapmanız gerekenler nelerdir? Hangi evrak ve belgeleri göndermeniz gerekmektedir işte tüm bu bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Bankaların para verme şartlarına baktığımızda belli bir miktarda geliri olan hemen hemen herkese toplu para desteği sağlarlar. Geçtiğimiz yıllarda engelli maaşını belgeleyerek kredi çekmek oldukça zor iken günümüzde bu işlem tamamen kolay ve hızlı şekilde sağlanabilmektedir.

Bankalar engelli maaşına bakarak maximum verebileceği miktarı belirler bu da ortalama bir engellinin günümüzde yaklaşık olarak 10 bin liraya kadar kredi çekebileceği anlamına gelmektedir. Ancak tabi bu rakam bankaların ellindedir, istediği gibi rakam aşağı çekebilmektedir.

ENGELLİ MAAŞINA HANGİ BANKALAR KREDİ VERİR?

Engelli vatandaşlar için sunulan pek çok hak mevcuttur. Sizler de bu haklardan faydalanmak için aylık elinize geçen parayı belgelemeniz gerekmektedir. Aşağıdaki listede yer alan bankalar size engelli maaşınızı göstererek kredi imkanı sağlayabilmektedir.

Ziraat bankası, Vakıf bankası, Halk bank, gibi bankalar başta olmak üzere engelli maaşına kredi sağlamaktadır.

Engellilerin de herkesin olduğu gibi toplu paraya ihtiyaçları vardır. Toplu paraya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda bankalarla görüşerek kredi çekebilirsiniz, ancak pek çok banka bu işlemin karlı olmadığı için yanaşmamaktadır. Bu konu ile ilgili reklam çalışması yapmamaktadır, bunun sebebi vereceği miktar küçük olduğundan kazanç da oldukça az olacaktır bu yüzden bankalar sıcak bakmamaktadır.

Sizler de toplu paraya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda yukarıdaki bankalarla görüşerek engelli maaşınız ile kredi çekebilir ve toplu şekilde para alabilirsiniz.

Yapacağınız başvurularda gerekli olan evrakları tamamlamayı unutmayın, böylece işlemleriniz daha kolay ilerleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir