Faruk Çelik Görevi Bırakıyor mu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, aynı sonunda görevini bırakacağını açıkladı. Bakan Çelik, ay sonuna doğru yerine başkasının geleceğini duyurdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ayrıca birkaç konu üzerinde açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Sanayi yatırımı ve Üretimi Destekle Pakati için istihdamın nitelikli ve kaliteli hale getirilmesi için aynı zamanda işverenin maliyetini düşürme yönünde olduğunu söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik AK Parti İl Teşkilatı’nda düzenlediği basın toplantısında görevde kaldığı 4 yıl boyunca üretilen 400 proje hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Çelik partisini överken, AK Parti’nin siyaseti hizmet amacıyla kullandığını söyledi. Alınan görevin sorumluluk gerektirdiğini ve bu sorumluluğu herkesin yerine getirmesinin büyük önem taşıdığını anlattı. Şanlıurfa hakkında da konuşan Bakan Faruk Çelik, Şanlıurfa’nın Suriye’deki iç savaştan etkilenip Şanlıurfa’ya göç etmek zorunda kalan Suriyelilerin de olmasına rağmen, kalkınma anlamında yükselen bir ivme yakaladığını söyledi.

Başkbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı paket hakkında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik birçok nokta hakkında incelemelerde bulundu. İşverene vasıfsız elemanı gönderdiklerini söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu elemanı 6 ay boyunca yetiştiren işverene destek veriliyor. Vasıfsız elemanın ücretini ve sigortasını devlet karşılarken eğer işveren elemanıyla bu süreçten sonra devam etmek isterse işveren priminin yüzde 15’ini devlet ödemeye devam ediyor. Bununla birlikte sigortanın yarısını yine devlet ödüyor. Bu şekilde istihdamın daha nitelikli bir hale geliyor. İşveren içinde maliyet oldukça düşük oluyor. Hem vasıfsız kişi sayısı azalırken hemde iş bulmak bir hayli kolaylaşıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik gelecek dönem milletvekili olmadığını söylerken yurt dışında yapacağı ziyaret ile görevine nisan sonunda bırakacağını söyledi. Özel hayatına vakit ayıracağını ve dinleneceğini söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bundan sonra siyasete dönerse daha dinlenmiş ve dinç bir şekilde döneceğini söyledi. Uzun yıllar taşıdığı sorumlukların yorgunluğu çeken Bakan Faruk Çelik bundan sonra hafiflemiş olarak sivil hayatına devam edeceğini sözleri arasına ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir