Genç Çiftçi Hibe Kredisi

Genç Çiftçi. Genç Çiftçi Kredi. Genç Çiftçi Hibe. Genç Çiftçi Destek.Çiftçiye destek kredisi. Genç çiftçiye destek.

Ülkeye katkı sağlamaya hazır gençlere genç çiftçi destek atılımı, kendi ayakları üzerinde durmak isteyen iş sahiplerine mükemmel bir fırsat sunar. Çiftçiliğin kıymeti zor anlaşılır, her hizmet sektörünün altında emektar çiftçiler vardır. Günümüzde artık onlara da kolaylık geliyor, gençlerin hem zorluk çekmemesi ve bu sektöre teşvik edilmesi için çiftçiye destek kredisi getiriliyor. Artık doğaya tohum bırakmak için tek sıkıntınız güneşi ve suyu beklemek olsun!

Genç çiftçiye destek geldi! Büyükbaştan küçükbaşa, çeşitli sebzeden meyvelere kadar birçok çeşitte üretimde bulunabileceksiniz. Hatta dolaylı şekilde ekleme olarak, hayvanları alım satım işlemi yapabilecek, ihtiyaç duyacağınız makineleri de temin edebileceksiniz. Hayvanlarınıza yem, su, ilaçları da bu yardıma dahil olabilir, işlemi yaptırdığınız işçilik bile krediye ilişkilendirilebilir. Yapmanız gereken şey şuan hizmet veren çeşitli bankalara başvurup genç çiftçi hibe kredisi için başvuruyorum demek!

Peki bu çiftçiye destek kredisi için neler gerekiyor? 18-41 yaşları arasında Türkiye vatandaşı olup örgün eğitiminizi bitirmiş olmalısınız. Vergi mükellefi olmayıp 15 adet büyükbaş veya 50 küçükbaştan fazla hayvan yetiştirmemelisiniz. Arıcılıkla uğraşacaksanız yine 50 adetten fazla arı kovanınız olmamalıdır. Ücretli başka bir yerde iş yapmamanız da ayrı bir şart. Genç çiftçi hibe kredisi fırsatı için proje kapsamında diğer hibe programlarından da yararlanılmamış olunması gerekli. Daha önceleri de başka hibeler için başvurunuzun reddedilmemeli veya varsa da sözleşmenin de fes olmaması lazım. Eğer bu şartları karşılıyorsanız, genç çiftçi hibe kredisi için hazırsınız.

Çiftçiye destek kredisinin vadesi 18 aya ve 7 yıla kadar uzatılabiliyor. Böylece genç çiftçiler sıkıntı yaşamayacak. Aksine kendileri üretimden gelir almaya başladıktan sonra bu vadeyi gerçekleştirebilecekleri için rahat edecekler. Genç çiftçiye destek olundukça ülke için de birçok olumlu sonuç alınabilecek. Girişimciliğe olan güven artacak, insanlardaki doğaya dönme arzusu yeşerecek. İş olanakları arttıkça köylerimizdeki nüfus artabilir, coğrafik olarak bir denge kurulabilir. Uzun vadede toprak işlendikçe verimlilik artması yüksek, pazarlar genişleyecek. Ekonomik olarak, gündemde olan ve çoğu insanın yakındığı çiftçilerin az gelir durumu olumlu yönde değişebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir