İkinci el araçların muayene tarihi ve kilometrelerine ilişkin bilgiler; PTT’nin HGS ve PTTBank mobil uygulamalarında

İkinci el araç kilometre öğrenme. İkinci el araç kilometre sorgulama. İkinci el araç kilometre sorgulatma. İkinci el araç kilometre bulma. PTT İkinci el araç kilometre uygulaması. İkinci el araç kilometresini öğrenmek.

İkinci el araçlarda son zamanlarda sıkça gündeme gelen kilometre düşürerek düşük kilometreleri araç satışının önüne geçemek için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ arasında  “Bilgi Paylaşımı Esaslarının Düzenlenmesine Dair Protokol” imzalandı. Bu kapsamda ikinci el araçların muayene tarihi ve kilometrelerine ilişkin bilgiler, PTT’nin HGS ve PTTBank mobil uygulamaları aracılığıyla anında öğrenilebilecek. Protokol kapsamında araçların muayenesi sırasında sisteme girilen kilometreleri güncel ve doğru biçimde kolayca öğrenilebilecek. İkinci el araç alacak kişiler, kilometre ve araç muayene bilgilerini PTT AŞ tarafından oluşturulan ve HGS yüklemelerinin online yapıldığı HGS Android, HGS IOS ile bankacılık işlemlerinin yapıldığı PTTBank mobil uygulamalarından öğrenebilecek.

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından PTT ile paylaşılacak verilere ilişkin, kurumun mobil uygulamalarına plaka veya şase numarası girilerek 5 lira bedelle ulaşılabilecek. PTTBank müşterisi olmayanlar ise bu bilgilere, üyelik zorunluluğu olmadan HGS uygulamasından erişebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir