İnternet Vergi Dairesi Trafik Ceza Sorgulama

İnternet vergi dairesi trafik ceza sorgulama ve ödeme

Aracınızı kullanarak, sevdikleriniz ile beraber istediğiniz yerlere gitmek ve doyasıya eğlenmek tabi ki sizlerin hakkı, fakat bu seyahat sırasında hatalı yaptığınız sürüş işlemlerinden sonra, trafik polislerine yakalanmanız, yada radar, bazı bakım ve muayenelerde aracınızda eksiklik olması gibi sorunlardan dolayı trafik cezası almış olabilirsiniz. Bunların son durumlarını sorgulamak ve ne kadar ücretin olduğunu öğrenmek, dilerseniz kredi kartı ile ödemenizi yapmak gibi seçenekler önünüzde duruyor. Trafik cezası sorgulama işlemini, ceza aldıktan kısa süre içinde yapın ve son tarihe gelmeden önce mutlaka ödemenizi gerçekleştirin. Bu şekilde davranırsanız, erken ödeme indirimi almanız da söz konusu olacaktır.

Trafik Cezalarımı Nasıl Öğrenebilirim?

Trafik ceza sorgulama sayfasını kullanarak işlemleri hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı, İnternet Vergi Dairesi tarafından hazırlanmış sorgulama ekranını kullanabilmeniz için şu bilgilere ihtiyacınız vardır. Aracınızın plakası, özel plakaya sahip olup olmamasının işaretlenmesi, T.C. kimlik yada Vergi kimlik numaranız, aracınızın tescil tarihi yeterli olacaktır. Plakanızı yazarken aralarında boşluk bırakmadan yazmalısınız. Ayrıca tek tek kurumlara giderek, cezayı elden ödeme gibi işlemler yerine, kredi kartınızı kullanmak isterseniz eğer, ödeme yapabileceğiniz bankaları da sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Trafik Cezalarınızı Ödeyebileceğiniz Bankalar

Kredi kartınızı kullanabilmeniz için, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, HSBC, Finansbank, Bank Asya, Teb, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Denizbank’a ait en az 1 tane kredi kartınızın olması gerekiyor. Mastercard, Visa veya diğer türlerde kartlarında geçerli olduğunu, ödeme sisteminin sağlıklı çalıştığını belirtmek istiyoruz. Aşağıdaki linki tıklayarak karşınıza gelen ekranı eksiksiz olarak doldurun, ödemenizi gerçekleştirin, ödemelerinizi erkenden ödeyin ve bir miktar indirim ile cebinizden daha fazla para çıkmasının önüne geçin.

Teknoloji Gelişiyor ve Aracınızı Kullanırken, Kurallara Uymalısınız

Kaza ile bazı trafik kurallarına uymamış olabilirsiniz. Fakat bundan sonra daha dikkatli olacağınızı düşünüyoruz. Herkes hata yapabilir fakat önemli olan bundan ders çıkartmak değil mi? Teknolojinin hızla gelişmesi, farklı cihazları kullanarak araç sürücülerinin hatalarını bulma konusunda, ekiplere bazı kolaylıklar tanımaktadır. Bu koşulları göz önüne alarak, aracınızı kullanırken, sizden uyulması istenen kurallara mutlaka riayet etmelisiniz. İyi yolculuklar dileriz.

İnternet Vergi Dairesi Trafik Cezası Sorgulama için TIKLAYINIZ..

 

    15 Aralık 2014 - 10:40
    hüseyin orhan küçükerol

    burcumu ödüyorum bir kalıntı varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir