İnternet Vergi Dairesi

Gelir idaresi başkanlığı internet vergi dairesi

İnternet Vergi Dairesi, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan bir kurumdur. Adından da anlaşılabileceği gibi, internetli olan herhangi bir cihazınızdan giriş yapmanız ve bazı işlemleri yapmanıza izin vermektedir. İnternet Vergi Dairesi ile hangi işlemleri yapabilirsiniz ve bize ne gibi yararlar sağlar. Tüm bu konular ve daha fazlası hakkında geniş bir anlatım ile sizlerle beraberiz. Ayrıntılar geliyor.

İster Evden, İster Cepten Sistemi Kullanabilirsiniz

Masaüstü yada notebook bilgisayarınızdan sisteme girebileceğiniz gibi, IOS ve Android uyumlu cihazlar içinde uygulamaların kurum tarafından tamamlandığını belirtebiliriz. Burada dikkat edilmesi gerekli olan hangi işlemler için kullanmamız gerekir. Belli başlıklar altında detayları yazalım.

Sistemde Hangi İşlemler Yapılabilir?

e-Beyanname: Şirketinize ait beyannamelerinizi, internet üzerinden göndermek ister misiniz? Vergi Usul Kanunu’na göre, vergi dairenizden alacağınız şifre ile sisteme giriş yapabilir ve yıl içerisindeki faaliyetlerinizin dökümünü gönderebilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesi: Bu birime ait şifrenizi yine vergi dairenizden alabilirsiniz. Kullanıcı kodu, parola ve şifre bilgileriniz yada mobil imza ile giriş yapabilir, çeşitli kurumlara ait borçlarınızı, çeşitli sorgulama araçlarını, ileri dönem için araçlarınızdan tahsil edilecek ödeme miktarları, gelecek ödeme tarihleriniz ve devletin bazı kurumları ile etkileşime geçmek dahil çok sayıda işleme ulaşabilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi: Kredi kartınız üzerinden, bu vergiyi ödemeniz mümkündür. İsterseniz araç özelliklerini girerek, vergi miktarını kendiniz de sorgulayabilirsiniz.

Kira Beyannamesi: Vergi dairesinde sıra beklemek istemiyorsanız eğer, kira beyannamenizi bilgisayarınızdan gönderin, vaktiniz sizlere kalsın.

Borç Sorgulama: Kamu borçlarınızı ödeyebilmeniz ve çeşitli borç sorgulama işlemleriniz için gerekli olan T.C. kimlik numarası ve arka tarafta yazılı seri ve sıra noya ek olarak birkaç tane özel soruyu cevaplamanız ile sisteme giriş yapmış olacaksınız.

6111 Ödeme: Geçmişte çeşitli ödemelerinizden dolayı, devlete olan borçlarınızın yeniden yapılandırılmasını istiyor olabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını ve kuralların detayları, aylara göre borçların taksitlendirilmesi gibi detaylar için bu bölümü tercih edebilirsiniz.

Sorgulamalar: Vergi kimlik numaranız, vergi levhanız, mükelleflere ait borç bilgilere gibi detaylara ulaşabilirsiniz.

B-Trans: Kişi yada kurumlar artık Maliye Bakanlığı’na bazı bilgileri gönderme konusunda zorunlu hale getirildiler. Hangi belgeler ve sizlerden istenen neler, öğrenmek için bakmanızı öneriyoruz.

 İnternet Vergi Dairesi Sorgulama ve Ödeme İçin TIKLAYINIZ..

  22 Şubat 2015 - 14:03
  vahettin

  İnternet vergi dairesinden haciz sorgulaması yaptım fakat burda bilgi vermiyor.

  23 Şubat 2015 - 11:18
  levent serter

  arac borc haciz mahrumiyet sorgulama 34LS265

  30 Mart 2015 - 19:55
  mehmet dilekçi

  araç borç haciz mahrumiyeti sorgula 63 K 8167

  15 Nisan 2016 - 12:24
  gülsen özcan

  Kira gelirinin ödenip ödenmediyini bilmek istiyorum simdiden tesekürler.

  18 Mayıs 2016 - 11:55
  Şenay

  Kira borcumun ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler.

  27 Temmuz 2016 - 12:30
  ayşe zerrin ata

  kira gelir vergim ne olacak

  1 Ocak 2017 - 02:27
  Songül Öger

  34 VL 4876 nolu Plakaya aıt herhangıbır borç yada ceza var mı?

  3 Nisan 2017 - 22:29
  bekir akyol

  2016 yili kira gelir vergimi ne kadar nasil ogrenirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir