İP Numaram Nedir?- İP No Sorgulama

İP Numaram Nedir?- İP No Sorgulama

İnternet çağımızın en güzel buluşları arasında yer almaktadır. İnternet ortamında ziyaretler çeşitli bilgiler gidemediğimiz göremediğimiz birçok yer hakkında bilgiler alabiliriz. Yararlı ve zararlı birçok içeriği bulunan internet ortamında bireylerin interneti kullanmaları halinde ip sorgulama adresleri mevcuttur. Hangi ip ile hangi yerlerin ziyaret edildiği belirlidir.

İP NEDEMEKTİR ?

İP ( internet protokolü ) anlamına gelir ve baş harflerinin kısaltması sonucu bulunmuş bir ifade şeklidir. Hemen hemen her yerde kullanılan protokoller internet içinde vardır, geçerlidir. Ülkelerde çeşitli yayın yasakları getirildiğinde İP ( internet protokolü ) üzerinden engellemeler yapılmaktadır. İP ( internet protokolü ) tıpkı cep telefonu numaramız gibi bizi temsil etmektedir. Değişiklik gösterse de değiştirmediğimiz takdirde ve internet üzerinden bir sayfayı ziyaret ettiğimizde ve bu ziyarete ulaşılması istenildiğinde hangi İP ( internet protokolü ) üzerinden ziyaretin gerçekleştirildiği belirlidir ve kayıt altındadır.

İP SORGUSU NASIL YAPILIR ?

İp adreslerimiz hemen hemen her kullanıcının ulaşamayacağı yerlerde saklıdır ve istenildiğinde bu bilgileri görmek aslında mümkündür. Ama çoğu kullanıcı ip numarasının ne demek bile olduğunu bilmediğinden umarım bu yazımız faydalı olmuştur. İP ( internet protokolü ) sorgulamak hangi ip kullandığımız anlamına gelir ve değiştirilmesi istenildiğinde yahut merak edinildiğinde öğrenmemizi kolaylaştırmak demektir. İP ( internet protokolü ) sorgusu için yine kendi üzerinden yani internet üzerinden sayfa ziyareti ile İP ( internet protokolü ) adresinizi öğrenebilirsiz. Kötü yazılım sitelerine ve yasak uygulamalara karşı ip sınırlandırılması unutulmamalıdır ki yine bizler için getirilmiştir. İP ( internet protokolü ) numaramızı öğrenmek için aşağıdaki linki ziyaret ediniz.

İP Sorgulama İçin TIKLAYINIZ.

  26 Ocak 2015 - 09:03
  Nural Karasan

  telefon kaydi icin

  22 Şubat 2015 - 14:00
  deniz

  birinin ip nuarası lazım bana yasal bi işlem için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir