İşsizlik Ödeneği Ödemesi

E Devlet İşsizlik Ödeneği Ödemesi

İşsizlik ödeneği kişinin özel durumu,keyfiyeti ve kendi isteği dışında işsiz kalmasından dolayı ortaya çıkan problemleri aza indirgemek için devlet tarafından kişiye verilen para miktarıdır. Bu devlet tarafından kurulan bir sigorta kolu olup kişinin mağduruyetini hafifletir.

Peki işsizlik mağduruyeti halinde nasıl başvuru yapılır. ?

Devletin verdiği işsizlik sigortasından yararlanabilmek için ilk öncelikle iş sahibi tarafından İşten Ayrılma Bildirgesi ve TC kimliğinizle beraber, 30 gün içerisin de İŞKUR Müdürlüğüne başvuru yapmanız ve orada ki ‘Talep Dilekçesini’ doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra İŞKUR vermiş olduğunuz işsizlik mağduriyeti hakkında ki taleplerinizi inceleyip size olumlu ya da olumsuz bir dönüş yapar. Bunlar dışında İŞKUR tarafından verilen işsizlik mağduriyetinin kesilmesi nedenlerinden kısaca bahsedelim İŞKUR’dan işsizlik mağduriyeti maaşı aldığı halde başka bir yerde çalıştığı tespit edilmesi durumun da ayrıca bir kurumdan emekli maaşı aldığı saptanırsa ve herhangi bir kurum tarafından kendini geliştirme, yetiştirme gibi eğitimlere bir neden göstermeksizin reddeden ya da kabul edip gitmeyen kişilerin işsizlik mağduriyeti maaşı kesilir. E-devlet mağduriyeti olan kişilere işsizlik maaşı verdiği gibi bunun takibini de kolaylıkla yapabilme imkanı sağladı. Kişinin işsizlik maaşı alıp alamadığını öğrenmesi için yapması gerekenler e-devlet üzerinden işsizlik ödeneği ödemesi seçeneğine girerek TC kimlik ve e-devlet şifresiyle sisteme giriş yapmasıdır.

 

E-DEVLET İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ÖDEMESİNE NASIL BAKILIR?  

                                                               

Yapılması gerekilen şey bir e-devlet şifresine sahip olmaktır eğer e-devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığın da e-devlet şifresi edinebilirsiniz. Daha sonra aşağı da vermiş olduğumuz linke tıklayarak karşınıza çıkan sayda ki TC kimlik ve şifre bilginizi doğru bir şekilde girerek size ait işsizlik ödeneğine bakabilirsiniz.

E-Devlet İşsizlik Ödeneği Ödemesi Sistemine Giriş Yapmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir