Jandarma Genel Komutanlığı’na İşçi Alınacak

Jandarma Genel Komutanlığı işçi alımı dün ilan vermişti. Bu ilana başvurabilmek oldukça basit. İş-Kur il müdürlüklerine başvurarak Jandarma Genel Komutanlığı’nda kamu işçisi olarak çalışabilirsiniz. Çeşitli mesleklerde işçi alımı yapılırken bu meslekler ve şartları şu şekildedir:

Terzi alımı yapılırken terzi olarak alınacak olan kişi sayısı 80’dir. Bu konuda meslek lisesi mezunu olmak ve düz liseden mezun olunmuş ise, kalfalık, ustalık, usta öğretcilik belgesi olanlar Jandarma Genel Komutanlığı işçi alımı ilanına başvurabilir.

80 kişi terzi olarak alınıyor. İlköğretimden mezun olunmuş ise  kalfalık, ustalık, usta öğretcilik belgesi olanlar Jandarma Genel Komutanlığı işçi alımı ilanına başvurabilir.

Motor yenileştirmecisi olarak 2 kişi alınacak. Bu konuda ise Meslek Yüksekokullarındaki alakalı bölümlerden mezun olma şartı aranıyor. Önlisans mezunu olmak gereklidir.

Tornacı olarakta  2 kişi istihdam edilecek. En fazla MYO mezunu yani önlisans diploması olanlar ve en az lise diploması olanlar söz konusu meslek için Jandarma Genel Komutanlığı iş ilanına başvuru da bulunabilir.

Oto elekrik ustası olarak 1 kişi alınıyor. Bunun için ise meslek liselerindeki söz konusu alımla alaklı bölümlerden mezun olma şartı aranıyor.

Gaz altı kaynakçı mesleği için 1 kişi istihdam edilecek. Bunun için ise meslek liselerindeki söz konusu alımla alaklı bölümlerden mezun olma şartı aranıyor.

Oto kaportacı olan kişiler için ise 1 kişilik kadro açılmış durumda. Bunun için ise meslek liselerindeki söz konusu alımla alaklı bölümlerden mezun olma şartı aranıyor.

Oto boyacısı mesleğini yapanlar için yine 1 kişilik kontenjan var. Bunun için ise meslek liselerindeki söz konusu alımla alaklı bölümlerden mezun olma şartı aranıyor.

Oto döşemecisi mesleği için 2 kişilik alım yapılacak. Bunun için ise meslek liselerindeki söz konusu alımla alaklı bölümlerden mezun olma şartı aranıyor.

En büyük alım ise oto bakım onarımcısı mesleğine ait. Bu mesleği icra edenlerden 20 kişi alınacak. Bunun için ise meslek liselerindeki söz konusu alımla alaklı bölümlerden mezun olma şartı aranıyor.

  12 Nisan 2015 - 12:02
  ayda cansu

  merhaba admin arama motorlarında bulamadığım içeriği burada buldum teşekkür ederim size sitenizi takip listeme aldım zaman zaman ziyaret edeceğim iyi çalışmalar.

  29 Ocak 2017 - 18:51
  nihat can

  iyi gunler nerden basvuru yapabılırız otomatıv boya sektorununde mezun olcagım bu sene ıns sızınle calısmaktan gurur duyarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir