Kadıköy’de metrekare fiyatı en yüksek 5 yer

Kadıköy, İstanbul’un en değerli aynı zamanda yaşama kalitesi yüksek ilçeleri arasında yer alıyor.  Son yıllarda özellikle kentsel dönüşüm projeleriyle ön plana çıkan Kadıköy, gayrimenkul sektörü için önemli bir yere sahip.

İlçede ki kentsel dönüşüm projeleri de Kadıköy satılık daire fiyatlarında yükselişe neden oluyor. Özellikle Fikirtepe, Göztepe, Caferağa, Eğitim gibi mahallerde satılık konut fiyat artışları dikkat çekiyor. Peki, Kadıköy’de metrekare fiyatı en yüksek yerler nereler? İşte Kadıköy emlak piyasasına dair merak edilenler…

Kadıköy’de konut metrekare fiyatı en yüksek yer: Fenerbahçe

Kadıköy’de konut fiyatları son bir yılda yüzde 1.18 arttı. İlçede 2017 yılı itibariyle konut metrekare fiyatları 7 bin 841 TL oldu.  Zingat.com Yatırım Rehberi Ekim 2017 verilerine göre Kadıköy ilçesinde konut metrekare fiyatı en yüksek 5 yer şöyle;

  1. Fenerbahçe- satılık konut metrekare fiyatı: 11 bin 341 TL
  2. Caddebostan- satılık konut metrekare fiyatı: 9 bin 817 TL
  3. Suadiye-satılık konut metrekare fiyatı: 8 bin 877 TL
  4. Erenköy-satılık konut metrekare fiyatı: 8 bin 256 TL
  5. Fikirtepe-satılık konut metrekare fiyatı: 8 bin 61 TL

 

Kadıköy satılık daire fiyatları ne kadar?

Kadıköy satılık ev fiyatları ortalama 100 metrekare için 588 bin 96 TL ile 980 bin 200 TL arasında değişiklik gösteriyor. İstanbul’un konut metrekare fiyatları en yüksek ilçelerinden Kadıköy’de ortalama kira fiyatı 2 bin 406 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi ise 27 yılı buluyor.

Kentsel dönüşüm projeleri Kadıköy konut fiyatlarını nasıl etkiledi?

Kadıköy’ün birçok mahallesinde hayata geçirilen kentsel dönüşüm projeleri ilçedeki konut fiyatlarını yakından etkiledi. Ayrıca Kadıköy’de yer alan Fikirtepe Mahallesi’nin kentsel dönüşüm projesi olarak konumlandırılması, bölgede konut fiyatları etkileyen bir faktör oldu. Fikirtepe’de uzun yıllar süren kentsel dönüşüm projesiyle beraber ilçe genelinde son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.55 azalış gösterdi. Fikirtepe Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 7 bin 841 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 38 yılı buluyor. Fikirtepe’de satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 588 bin 77 TL ile 980 bin 128 TL aralığında değişiyor.

Kadıköy konut projeleri

Kadıköy konut projeleri ev sahibi olmak isteyenlerinin yakından takip ettiği konuların başında geliyor. İlçede özellikle Göztepe, Fikirtepe ve Eğitim ve mahallerinde artan markalı konut projeleri, bölgeye olan ilgiyi daha da artıyor. Göztepe’de 250 bin ile 4 milyon TL, Fikirtepe’de konut proje fiyatları 390 bin TL ile 3 milyon TL, Eğitim’de 500 bin TL ile 2 milyon TL, Acıbadem’de ise 900 bin ile 4 milyon TL arasında değişiklik gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir