Kamuda Çalışma Hayali Kuranların Dikkatine!

AK Parti genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik’ten kamuda çalışmaya koşullanmış gençlere öğütler geldi. Bu konuda gençlerin iş kurmaya yönelik çabalarının olması ile birlikte devletin yardımcı olduğunu dile getirdi. Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar tüm gerçekleri bir kez daha gün yüzüne çıkardı. AK Parti genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik Kamunun ne kadar kişi çalıştırabileceğinden Türkiye’deki çalışan kişi sayısına kadar birçok rakamdan bahsetti.

Türkiye’de çalışan kişi sayısı toplamda 25 milyon olduğunu söyleyen AK Parti genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, bu 25 milyon kişinin 77 milyon kişilik bir aileyi geçindirmeye çalıştığını söyledi. AK Parti genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik 25 milyon çalışan arasında sadece 3 milyon 450 bin kişinin kamuda görev aldığını söyledi. Bu 3 milyon 450 bin kişiye işçi ve memurların da dahil edildiğini sosyal medya hesabında vurguladı.

Türkiye’de işsizliğin fazla olduğunu söyleyen AK Parti genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, gençlerin kamuda çalışma isteği bir hayli fazla olduğunu söyledi. Bu hayalin biraz fazla olduğunu anlatmaya çalışan AK Parti genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, Türkiye’nin özel sektör eksenli bir ülke olduğunu söyledi. İstihdamın sadece 8’de 1’inin kamuda görev alabileceğini sözleri arasına ekledi.

Hüseyin Çelik şu tür sorularla sık karşılaştığını söyledi: “madem mezunları iş bulamıyor, bu fakülte ve yüksekokullar niçin açılıyor?” Türkiye’de 180 üniversite olmasına rağmen OECD ülkelerini okullaşmada yakalamadığımızı da söyledi. İş bulmak düşüncesi yerine iş kurma düşüncesi aldığı zaman devletin desteğini arkalarında görebilirler vurgusunda bulundu. Devletin iş kurmak isteyen kişilere hibe ve kredi verdiğini ve bu şekilde rahatlıkla iş kurabileceklerini dile getirdi. İş bulma ve kurma konusunda ümitsiz olunmamasını söyledi. Ümitsizliğin işsizlikten daha kötü olduğunu söylerken geleceğin ümitsiz bir şekilde kurulamayacağını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir