KOSGEB Hangi İş Kollarına Destek Veriyor

Kosgeb. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı. KOSGEB Başvuru. KOSGEB Kredi. KOSGEB İlan.

Kendi işinizi mi başlatmak istiyorsunuz? Büyük bir hevesiniz var ama desteğiniz mi yok? KOSGEB destekleri yardımınıza yetişiyor! Bu büyük destekle artık siz de işinizi başlatabilirsiniz! Bu kamu kuruluşu çeşitli sektörlerde ve çeşitli sayılarda size destek olmak için burada. Peki hangi sektörlere veriliyor bu KOSGEB kredileri?

Bir arazi buldunuz ve madencilik yapmak istiyorsunuz. Bu mümkün, madencilik ve taş ocakları çalışmalarınız veya işletmeniz için yardım alabilirsiniz. Sanayi sektörü için çalışacak ve üretim yapacaksanız istiyorsanız bu konuda da yalnız değilsiniz. KOSGEB destekleri imalat konusunda yanınızda olacaktır. Ticaret yapmak istiyorsunuz, küçük bir market açacaksınız ya da toptan satış ile uğraşacaksınız. KOSGEB’e bu konuda da başvurabiliyorsunuz.

Ev yatırımı ile ilgilisiniz, baştan başlayacak ve bina yapmak istiyorsunuz. Sermaye sıkıntısı yine önlenebilir, inşaat sektörü için KOSGEB kredileri büyük ölçüde yardımcı olabiliyor. Binayı otelcilik için kullanacaksanız, konaklama altında da destek almak mümkün. Alternatif olarak yiyecek hizmetleri adı ile yine lokanta açabilir ve işletebilirsiniz. Ulaşım konusuna da gelirsek, uzun veya kısa yolculuklar için fark etmez, bir otobüs ile iş sahibi olabilirsiniz. KOSGEB destekleri bunların hepsine yardımcı olabilir.

Eğlence için de KOSGEB yardımınıza koşabilir. Kültür ve sanat faaliyetleri kuruluşun destek verdiği kollar arasında. Hobilerinizi iş olanağına dönüştürebilmek mümkün. Balık tutmayı seviyorsanız yine bunu iş imkanına dönüştürebilirsiniz. Hayvanları ve onlara bakmayı seviyorsanız bir at çiftliği kurabilirsiniz, büyükbaş veya küçükbaş hayvancılık yapabilirsiniz, KOSGEB kredileri bu konuda büyük bir yarar sağlayacaktır.

Yayımlama yapabilirsiniz. Gazeteden kitaplara, dergilerden ciltlemeye kadar yelpazeniz geniş. Yazılım programları veya para basımı gibi daha ilginç tercihleriniz de olabilir. Müzik sektörüne geçebilir, ses kayıtları işine girebilirsiniz, beğenmezseniz dağıtımına geçebilirsiniz. KOSGEB destekleri ile isterseniz okul açabilirsiniz. İşinizi kurarak başka iş imkanları da oluşturabilir, yeni jenerasyonlara yön vermeye katkı sağlayabilirsiniz. Sağlık sektöründe yer almak da kuruluşla desteklenen başka bir fikir. Hastane hizmetleri, veteriner hekim veya diş hekimliği hizmetlerine yardımcı faaliyetlerde bulunarak iş sahibi olabilirsiniz. KOSGEB kredileri bu faaliyetler için kollarını hep size açacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir