KOSGEB

Kosgeb ve kosgeb başvurusu nasıl yapılır

KOSGEB NEDİR VE KOSGEB BAŞVURUSU Nasıl Yapılır ?

KOSGEB Nedir? ( Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) KOSGEB olarak kısaltılmıştır. KOSGEB ülkenin ekonomik ihtiyaçlarının karşılanmasında, küçük ve orta ölçekli şirketlerin payını artırmak, rekabet gücünü artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun bir gelişme sağlamak için kurulmuştur. Bu kuruluş bir Kamu Kuruluşu olup tüm işleri hukuki işlemlere dayanmaktadır.

Peki, Kobi Kimdir?

Yıllık çalışanı 250 kişiden az olan ve net bilançosu 25.000.000( Yirmi beş milyon Türk lirası) aşmayan şirketlere ve KOBİ Tanıtımı Yönetmeliğinde mikro işletme, orta ya da küçük şirket olarak sınıflandırılan bölümlerdir.

KOSGEB’e nasıl kayıt olunur?

KOSGEB’e kayıt olmak çok kolay aslında bakarsanız bir kaç tık ilerinizde diyebiliriz. İlk olarak Google’a KOSGEB yazıyorsunuz ardından sağ üstte E- Kobi linkine tıklıyoruz. Orada KOSGEB için giriş bilgilerinin yanında KOSGEB’E İLK KAYIT’A Tıklıyoruz. Ardından orada birçok bilgi istenmekte oraları doldurarak ilk başvurunuzu yaparsınız ve ardından sizlere dönüp, sizlerle ilgileneceklerdir. KOSGEB’E ilk başvuru dediğim gibi çok kolay. Bu konu ile daha detaylı bir bilgi almak isterseniz size yanda vereceğim link ile devam edebilirsiniz. http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/b.aspx?ref=13 bu adrese girerek başvuru hakkında daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz.

Eğer sizlere bu konuda yardımcı olabildiysem ne mutlu bana herkese iyi günler demeden önce KOSGEB’ in bir faydası da sizlere birçok destekte bulunabilmesidir. O yüzden KOSGEB sizler için çok iyi bir tercihtir. Herkese iyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir