Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama

E Devlet mahkeme dava dosyası sorgulama

Ülkemizde Adalet Bakanlığı hizmetleri son yıllarda oldukça ilerlemiştir. Vatandaşlar hakkında çeşitli konularda açılan davalar çeşitli kanallardan rahatlıkla sorgulanabilmektedir.

Dava Dosyası Sorgulama

Son yıllarda ödemesi unutulan cep telefonu fatura borçları , kredi kartı borçları gibi sebeplerden rakamlar küçük bile icra dosyaları açılmaktadır. İcra dosyalarının tebligatı size ulaşmadığında bu küçük rakamlar büyüyerek karşınıza çıkabilir.

Şayet daha büyük mağduriyetler yaşamamak için zaman zaman TC numaranız ile Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama işlemi yapmanız çok mantıklı olacaktır.

Mahkeme Dava dosyası sorgulama için en kolay yollarda birisi e-devlet şifresi ile işlem yapmaktır. Bu şifreye PTT şubelerinden kimlik belgeniz ile başvurup 2 tl vererek sahip olabilirsiniz. E- devlet şifresi ile ilgili internet sayfasına girerek TC numarası ve şifreniz ile sorgulama yapabilirsiniz.

Çok küçük rakamlardan dolayı hakkınızda icra takibi başlamış olabilir. Bu icra takibini an kısa sürede öğrenip gereğini yapmazsanız rakamlar büyüyerek karşınıza çıkabilir. Bu sebeple zaman zaman dava dosyası sorgulama işlemi yaparak son durumunuzu öğrenmek sizin için çok mantıklı bir hareket olacaktır.

Dava Dosyası Sorgulama

Telefon veya SMS yolu ile de dava dosyası sorgulama yapabilirsiniz. Cep telefonunuzdan ilgili numaraları arayıp veya SMS gönderip durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Günümüzün yoğunluğunda sizin adınıza kayıtlı olan ama bir yakınınızın kullandığı telefon hattı sebebiyle hakkınızda icra takibi başlamış olabilir ama sizinde haberiniz olamayabilir. Bu durumda çok daha büyük sorunlar yaşama ihtimaliniz olur.

Artık dava dosyası sorgulama işlemi son derece kolaydır. Bu sorgulama için çok fazla zaman ayırmanıza gerek yok ama şayet hiç ilgilenmezseniz de tabi ki bunu öğrenemezsiniz. Küçük ihmaller büyük sorunlar doğurabilir bu sebeple bu işe zaman ayırın ve hakkınızda herhangi bir dava var mı bunu öğrenin.

Dava açıldığında adresiniz de olmadığından dolayı bunu öğrenememiş olabilirisiniz. Ancak internet veya telefon sayesinde bunu öğrenmeniz çok ama çok kolay. Sadece biraz zaman ayırmalısınız. Bu zamanı ne yapıp edin ve ayırın, dava dosyanızı öğrenmek için adliye koridorlarınıza gitmenize, avukatlık bürolarına danışmanıza kesinlikle gerek yok.

 Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama için TIKLAYINIZ..

  24 Eylül 2015 - 16:21
  süleyman kaya

  dava sorgulama

  4 Kasım 2015 - 15:50
  nuran koca

  hakkımda açılmış dava varmıdır

  31 Aralık 2015 - 09:28
  yaşar altunoğlu

  hakımda açılmış dava varmıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir