Memur maaşları ne zaman saat kaçta yatar

Devlet memuru olabilmek için çeşitli şartlar ve koşullar vardır, bu şartlardan birisi de şüphesiz KPSS şartıdır. Her yıl ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavına lise, üniversite düzeyinden milyonlarca kişi katılmakta ve ter dökmektedir. KPSS sınavına girmek isteyen kişiler aylar öncesinden başvuru yaparak sınavı girmek istediğini bildirir. KPSS sınavından merkezi yerleştirme ile ya da mülakat ile açıktan alım yapan kurumlara başvuru yaparak iki şekilde memur olma türü mevcuttur. İki farklı şekilde olunan memur ile artık devlet kadrolarında hizmet edilmeye başlanabilmektedir. Devlet kurumlarında işe başlama sürecinden önce güvenlik soruşturması yapılır, güvenlik soruşturmasını başarılı şekilde geçen kişiler memur olmaya hak kazanır. Ancak güvenlik soruşturmasında sıkıntı yaşanması halinde devlet memuru olma hakkı elde edilmemektedir.

Memur Maaşları Ayın Kaçında Yatar?

Devlet memurları kamu hizmeti için belli bir maaş ile çalışan kişilere verilen isimdir. Kadrolu ve özel olmak üzere iki farklı şekilde hizmet veren devlet memurları belli bir maaş ile çalışmaktadır. Devlet memurlarının maaşları her ayın 15. Günü yattığı bilinmektedir. Her ayın 15. Günü ödeme alan devlet memurlarının ödeme günü hiç değişmemektedir.

Devlet kurumlarında çalışan 2 milyonu geçik vatandaş vardır. Bu memurların tümünün ödemeleri aynı gün yapılmaktadır. Memurların maaşları özel durumlar haricinde her ayın 15 inde düzenli olarak ödenmektedir. Özel durumlarda ise memur maaşlarının ödeme günlerinde ufak tefek değişiklikler yaşanabilmektedir. Ramazan bayramı ve kurban bayramı gibi özel günlere denk geldiği durumlarda ödemeler bayramdan önce yapılmaktadır. Ödemelerin bayramdan önce yapılması memurların bayram ihtiyaçlarını rahat karşılayabilmesi adına önemlidir.

Devlet Memurlarının Maaşları Saat Kaçta Yatar?

Maaşların her ay 15. Günü yattığını söylemiştik peki saat olarak her ay hangi saatler arasında bu para hesaba geçmektedir? Ayın 15 inde saat 00 ile 02:00 arasında hesaba yatırıldığını görmekteyiz. Pek çok devlet memuru maaşlarını ayın 15. Gününde hafta sonuna denk gelse bile gece maaşların hesaba aktarıldığını söylemektedir.  Sonuç olarak devlet memurları iş günü olma şartı aranmadan hafta sonu olsa dahi ayın 15. İnde gece paralar hesaba yatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir