Memurluktan Atılma Durumlar Nelerdir?

Devlet memuru olmak için oldukça zorlu bir süreçten geçiyorsunuz. Bu zorlu süreci tamamladıktan sonra eğer istenilen şeyleri yapmışsanız devlet memur oluyorsunuz. Devlet memuru olduktan sonra bir nevi iş güvenceniz sağlam oluyor. Ancak sizinde işten kovulma durumunuz var. Bahsedeceğimiz şeyleri yaparsanız devlet memurluğundan atılabilirsiniz. Devlet memurluluğunuzun yanmaması için birkaç önemli şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Devlet memurluğundan çıkarılma bir daha devlet memurluğuna atanmama durumunu ortaya çıkarır. Yaptığınız itirazlar sonuçlanmaz ise bir daha devlet memuru olamıyorsunuz.

Devlet Memurluğundan Atılmaya Sebep Olacak Unsurlar

Kurum içerisinde ideolojik ve siyasi bir çalışma yaparak, ortamın huzurunu kaçırırsanız, boykot işgal gibi eylemlere katılırsanız devlet memurluğunuz yanabiliyor. Başkalarının işe gelmemesini sağlamak ve grev gibi eylemler de aynı şekilde atılmanıza sebep olacak unsurların başında geliyor.

Siyası ve ideolojik bir kaynak, pankart, broşür gibi içerikler için çalışmak, bunları kurumlarda dağıtmak ve basmak devlet memurluğundan çıkarılmak için ikinci unsur olarak göze çarpar.

Devlet memuru iseniz herhangi bir siyasi partide görev alamazsınız. Şu anki zamana bakarsak AK Parti’de siyasi görev edinirseniz veya başka bir partide görevden alınıyorsunuz. İllaki bir siyasi partide görev almak istiyorsanız istifanızı vermeniz gerekir.

Toplamda 20 gün işe gitmez iseniz rahatlıkla işten atılabilirsiniz. Ancak bu 20 gün özürsüz bir şekilde olursa bu madde işler. 20 ve fazlası için özürlü mazeretli olarak işe gitmeme hakkınız var. Örneğin bir hastalık durumda bu maddenin işlemesi zorlaşır.

Savaş ve doğal afetler durumda amirin sözü geçiyor. Amirin sözü dinlenmez ise memurluğunuz yanıyor.

Memurluk duruşuna yakışmayan davranışlarda bulunmak memurluktan edebiliyor. Yüz kızartıcı ve utanç verici davranışları sıkça sergilerseniz memurluktan atılabilirsiniz. Memurluk devleti temsil ettiğiniz nokta olarak sunulur. Bu yüzden davranışlarınızda çok sırıtan şeylerden uzak durmanız faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir