Merkezi Hastane Randevu Sistemi

MHRS-Merkezi hastane randevu sistemi

MHRS- Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden nasıl randevu alınır ?

Daha önceleri sağlık sektörünün ciddi anlamda sıkıntılı olduğunu herkes biliyor. Özellikle muayene olma durumlarında verilen sıkıntılar, sıra beklemeler ve daha birçok etken yüzünden sağlık kontrolüne gidilirken daha fazlasıyla hastalık şiddetinin artması gerçekleşebiliyordu. Ancak günümüzde işlerin rahatlamasını sağlayan e devlet sistemi sayesinde bu gibi sıkıntılara katlanmanıza gerek kalmıyor. Merkezi hastane randevu sistemi ile artık dilediğiniz yerden randevu alarak muayene olmak için sıra alabilirsiniz.
Merkezi hastane randevu sistemi kullanarak randevu almak için öncelikle http://www.hastanerandevu.gov.tr/Vatandas/ adresine giriş yapmanız gerekiyor. Siteden bulunduğunuz ili seçerek, daha sonra hastane listesinden size en yakın devlet hastanesini tıklamanız gerekiyor. Bundan sonrasında zaten iş oldukça basittir. Randevu al butonuna tıklayarak kısa sürede muayene olmak için randevu alabilirsiniz. E devlet sisteminin hayatımıza getirdiği kolaylıklar sayesinde zaman kaybına uğramadan işlem yapmak ve daha sağlıklı sonuçları elde etmek oldukça kolay bir hale getirilmiştir. Aklınıza takılan tüm sorular için sitemizi inceleyerek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Merkezi hastane randevu sistemi ile ilgili sormak istediklerinize kısa sürede yanıt vereceğiz.

 İnternet Randevu Sistemi İçin Tıklayınız.

Alo 182 RANDEVU NASIL ALINIR ?

  • Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı MHRS Çağrı Merkezi aranır.
  • 182 numaralı telefonu arayan vatandaş çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan   T.C. Kimlik Numarasını verir. Asistan, vatandaş bilgilerini doğrular.
  • Vatandaş MHRS dâhilindeki illerinden randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan  uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
  • Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İNTERNET  RANDEVU NASIL ALINIR ?

  • MHRS Linkinden kayıt olunur
  • Üye Bilgileri İle Giriş Yaptıkdan Sonra
  • Sırası ile il,ilçe,hastane bilgileri seçilir
  • Buradan poliklinik,doktor,tarih ve saat bilgileride girildikten sonra kayıt tamamlanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir