E-Devlet Mobil İmza Nasıl Alınır ?

E Devlet mobil imza nasıl alınır

E devlet giriş yöntemlerinden biri olan mobil imza cep telefonu firmaları tarafından verilmektedir. Aylık ve yıllık kullanım bedeli karşılığında mobil imza sahibi olabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllardaki en büyük kamu uygulamalarından birisi olan elektronik imza uygulaması akıllı cep telefonları ve tabletlerin yaygın bir şekilde kullanılmasıyla kendini yenilemiş ve devlet tarafından yeni bir uygulama daha ortaya çıkmıştır. Bu uygulamaya da e-devlet mobil imza ismi verilmişti. Elektronik imza sayesinde vatandaşlar internet bağlantısı buldukları her yerden imza atmaları gereken belgelere onaylamalarını yapabiliyordu. Elektronik imzanın mobil hali halinde ise bu kolaylık vatandaşa sağlamış olduğu işlem konforunu neredeyse iki katına çıkarmıştır. Artık vatandaşlar atmaları gereken belgeler için bir bilgisayar başına oturmadan otobüste, arabada, trende bile olsalar belgelerine imza atabilecekler. E-devlet mobil imza almak için ihtiyacınız olan şey ise öncelikle bir cep telefonu operatörünüzün olmasıdır.

Ülkemizde Turkcell, Vodafone ve Avea mobil şifre uygulaması yapmaktadır. Mobil şifrenizi bu operatörlerden alabilirsiniz. Mobil imza ücretlendirilmesi ise aylık ve yıllık ücret karşılığı operatörler tarafından vatandaşın kullanımına sunulmuştur.

Mobil İmza ne işe yarar?

Mobil İmza ile edevlet sistemine giriş yaparak işlemlerinizi ıslak imza atarmış gibi yapar, elektronik ortamlarda kimliğinizi kolayca kanıtlayabilirsiniz. Islak imza atmak için yerinizden ayrılmak zorunda kalmazsınız!

Mobil İmza hangi şirketler için uygundur?

Şirket içi ıslak imza gerektiren operasyon süreci çok fazla olan, iş süreçlerini güvenli bir şekilde elektronik ortama taşımak isteyen tüm firmalar için mobil imza servisi kullanılabilir.

Mobil İmza ile E devlet Girişi için TIKLAYINIZ..

 

  14 Şubat 2015 - 22:50
  osman arpa

  edevlet şifresi olmadan pirim sorgfulama nasıl yaparım

  24 Temmuz 2016 - 18:02
  muzaffer

  OLMEYO gardaşım edevlet mobil imza olmuyo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir