Gelir İdaresi Başkanlığı Mtv Ödeme

Motorlu taşıtlar vergisi borç ödeme

Motorlu Taşıtlar Vergisi  konusunda bazı bilgilere ihtiyacınız varsa sizlere geniş bir anlatım halinde bu konuyu anlatmak ve yardımcı olmak istediğimizi ekleyerek, gelişmeleri hemen anlatalım. Motorlu taşıtlarınız üzerinde vergi borçlarınızı sorgulamak, kredi kartınız ile ödemek, verginizin ne kadar olduğunu araçlarınızın özelliklerini girerek hesaplamak, kasko değerlerinize bakmak için Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan sorgulama servislerini kullanmanız yeterli olacaktır. Kredi kartınız ile bu servis üzerinden ödeme yapabileceğiniz gibi, isterseniz internet bankacılığını kullanarak da nakit yada kredi kartınızdan ne kadar borcunuz varsa tamamen kapatabilirsiniz.

MTV Borcumu Öğrenmek İstiyorum

Aracınızı kullanmaya devam etmek için, motor gücü, üretim tarihinin hangi yıla ait olduğu, spor yada ekonomik kullanım alanı yada diğer bazı araç özelliklerine ait kriterler değerlendirilerek, Motorlu taşıtlar vergisi ödeme konusunda kalemler oluşturulur. Bunu sorgulamanız için Gelir İdaresi Başkanlığı sorgulama sayfasını açarak, aracınızın tescil tarihinizi, T.C. kimlik numaranız yada vergi kimlik numaranızı, özel plaka varsa seçmeniz ve tabi ki aracınızın plakasını da ekledikten sonra aracınıza ait bilgiler ve ne kadar ödeme yapmanız gerektiği, hangi tarihe kadar zamanınız olduğunu görebileceksiniz. Bilmenizde faydalı olabilecek bir diğer konu ise, kartınızı kullanarak günün her saati ödeme yapamıyor olmanızdır. 02:00-22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankalar üzerinden ödemenizi yapabileceğinizi ekleyelim.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemeniz İçin Kurumlara Bağlı Anlaşmalı Bankalar

Visa, Mastercard ve diğer logolu kredi kartlarınız ile, Akbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Bank Asya, HSBC, Yapı Kredi, Halkbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Finansbank ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. 02:00 ve 22:00 saatleri arasında ödemeleri yapabileceğinizi belirtelim. İsterseniz kendi bankanızdan nakit paranız ile de ödeme yapabilirsiniz.

Hangi Araçlar Vergilendirilebilir ve Bazı Kriterler
Arazi taşıtı ve benzerleri, minibüsler, otobüs, kamyon, kamyonet, karavanlarınız için 1-3, 4-6, 7.11, 12,15, 16 ve üstü olmak üzere yaş aralığına göre, motor silindir hacim bilgilerini de hesaba katarak, fiyatlandırma ortaya çıkıyor.

Hangi marka ve model aracınız olursa olsun, bu vergiyi ödemeniz, devlete bir miktar gelir anlamında katkı sağlamış olduğunuz anlamına gelecektir. Bu vatandaşın, çok sayıda hizmet alması ve yeniliklerle tanışması demektir. Bu şekilde duyarlı olan araç sahiplerine teşekkür ediyoruz.

 

Kredi Kartı ile Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme İçin TIKLAYINIZ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir