İnternetten Muhtaç Aylığı Sorgulama

İnternetten vakıflar müdürlüğü muhtaç aylığı sorgulama

Muhtaç aylığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir. Başvurular bulunulan ildeki genel müdürlüğe yapılıyor. 65 yaş üzerinde olanlar ve istenen şartları taşıyanlar muhtaç aylığına başvurabiliyor. Başvurusu kabul edilenler muhtaç aylığı sorgulama yöntemleriyle maaşlarını öğrenebiliyorlar.

Gerekli şartları taşıyanların alabildiği bu maaş için internetten de sorgulama yapabilirsiniz. Muhtaç aylığı sorgulama için aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklayınız veya müdürlüğün internet sitesindeki ilgili sayfayı da kullanabilirsiniz.

Muhtaç Aylığını Kimler Alabilir?

% 40 ve üzeri özürlü olan muhtaçlara,

* Sosyal güvencesi olmaması,

* Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,

* Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,

* Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi,

halinde muhtaç aylığı bağlanır.

Muhtaç aylığı için; 65 yaşını doldurmuş olan ve sosyal güvenlik kurumundan aylık alamayanlar başvuru yapabilirler. Sosyal güvenlik kurumuna prim ödemesi yapanlarda bu aylıktan faydalanamazlar.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen muhtaç aylığı sorgulama için en güzel seçenek aslında müdürlüğün internet sayfasıdır. Buradan TC kimlik numarası ile çok kolay bir şekilde sorgulama yapılabilir. Buradan sorgulama yaparak tüm bilgilere ulaşılabilir.

Muhtaç aylığı  internet çağında son derece kolaydır. Müdürlüğün ilgili sayfasına girerek sorgulamayı çok kolay yapabilirsiniz. Bu bilgiyi öğrenmek için kurumlara giderek uzun kuyruklarda beklemenize kendinizi yormanıza kesinlikle gerek yok. Tek yapmanız gereken müdürlüğün internet sayfasından muhtaç maaşı sorgulama yapmak.

Muhtaç aylığı alanlar bunu durumları değiştiğinde mutlaka bildirmek zorundadırlar. Değişen şartlarını bildirmez ve muhtaç aylığı almaya devam ederlerse kanuni olarak zorluk yaşarlar. Böyle bir durum olduğunda yenilenen durumunuzu mutlaka müdürlüğe bildiriniz. Gereksiz yere suçlu duruma düşmeyiniz.

Gerçekten hak ettiğiniz muhtaç maaşı  işlemleri ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Durumunuzda bir değişiklik olduğunda bunu en fazla üç ay içerisinde müdürlüğe bildirmeniz gerekir. Bildirim yapmadığınız takdirde suç işlemiş olursunuz ve hakkınızda kovuşturma başlatılır. Böyle bir durumda kalmamak için lütfen resmi prosedürlere uyunuz.

Bu maaşı hak eden ve gerekli şartlara sahip olan vatandaşlar gerekli tüm evraklarını tamamlayarak başvurularını yapabilirler. Bu hakkı kullanmak sosyal devleti yaşamak önemlidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Özürlü bireylerin muhtaç aylığı ile ilgili konular için aşağıdaki adresten ayrıntılı bilgi alınabilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Milli Müdafa Cad. No: 20 Kızılay / ANKARA

Tel: 0 (312) 415 50 00 (10- Hat)

Web adresi : www.vgm.gov.tr

Vakıflar Genel Müdürlüğü Muhtaç Aylığı Sorgulama için TIKLAYINIZ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir