Ne kadar emekli maaşı alirim

Ssk, sgk, bağkur, ne kadar emekli maaşı alirim

Emekli maaşı sorgulama yapmak artık çok kolay. Bu sorguyu yapabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey, e-devlet şifresi almış olmak. Bu şifrenin ne olduğunu bilmeyen ve daha önce böyle bir şifre almamış kişiler, hemen en yakın PTT şubesine giderek iki lira karşılığında bu şifreyi temin edebilirler. Şifrenizi temin ettikten sonra e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra e-hizmetler menüsüne giriş yapınız. Çalışmış olduğunuz kurumunuzu seçerek, emekli maaşı sorgulamasını yapabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesinden giriş yaparak da aynı şekilde ne kadar emekli maaşı alırım sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yapmak için ihtiyacınız olan bilgiler;

T.C kimlik Numarası, il, doğum yılınız, cilt numaranız, ve sitede verilmiş olan güvenlik kodu. Bu bilgilerle giriş yaptıktan sonra önünüze çıkacak olan menüler;

1-)duyuru

2-)tescil

3-)emekli

4-)hizmet

5-)işgörmezlik

6-) Provizyon

7-) GSS

8-)isteğe bağlı

9-)çıkış

Buradan ihtiyacınız olan sekme, emekli sekmesidir. Bu sekmeye tıkladığınızda 4A emekli aylığı, 4B emekli aylığı 4C emekli aylığı ve 4C aylık kesintisi menülerini göreceksiniz. Ne kadar emeklilik maaşı alırım sorgulamasını bu siteden rahatlıkla yapabileceksiniz.

4A Sosyal Güvenlik Kurumu Emekli maaşı Hesaplama:

Bu menüye tıkladığınızda kayıt bulunursa, gireceğiniz bilgiler, T.C kimlik No’su, Doğum tarihi, ilinizi ve baba adınızı girerek sorguyu başlatabilirsiniz.

4B emekli maaşı Hesaplama:

Bu menüye tıkladığınızda kayıt bulunursa, gireceğiniz bilgiler, T.C kimlik numarası ve sitede verilen güvenlik kodu olarak ikiye ayrılıyor. Bu girişleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra emekli maaş hesaplama sorgunuzu yapabileceksiniz.

4C Emekli Aylığı Hesaplama:

Bu buton da emekli sandığına bağlı memur-kamu emeklilerin emeklilik sorgusu yapması için gerekli alana yönlendirme yapıyor.

Umarım bu bilgiler, emeklilik sorgusu, emekli maaşı sorgulama yapmak isteyen emekli adaylarına yararlı olmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>