Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama e-devlet

Nüfus kaydı sorgulama işlemleri günümüzde e-devlet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından sunulan bu hizmete ulaşmak oldukça basit.  e-devlet üzerinden Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama işlemi yapmak istediğinizde karşınıza çıkan bilgilendirmeleri mutlaka okumalısınız. Ekrana çıkan bilgiler ise şu şekilde;

Bu hizmeti kullanarak, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez veri tabanındaki nüfus kaydınızı sorgulayabilirsiniz.

  1. Bir takvim günü içerisinde en fazla 1 (bir) adet belge oluşturulabilir. Oluşturduğunuz belgenin istediğiniz kadar dökümünü alıp, aynı özellikleri haiz kurumlar için kullanabilirsiniz.
  2. Oluşturulan belgenin ne için kullanılacağı bilgisi önemlidir. Sorgulama yapmadan önce “Belgenin Kullanım” alanının seçiminde ve amaca göre düzenlenmesi gerekli alanların veri girişinde dikkatli olmalısınız.
  3. Oluşturacağınız sonuç belgesi, belge üzerindeki “Barkod Numarası” ve “T.C. Kimlik Numaranızı” paylaştığınız kurum, kuruluş veya kişiler tarafından “Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Doğrulama” hizmeti ile görüntülenebilecektir.
  4. Oluşturduğunuz “Nüfus Kayıt Örneği” Belgesi sonucu ile ilgili tereddütleriniz var ise kendinize en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne veya Alo199 Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Çağrı Merkezine başvurunuz.
  5. Oluşturulan “Nüfus Kayıt Örneği” Belgesi geçerlilik süresi boyunca evrak olarak doğrulanabilecektir. Geçerlilik süresi dolan “Nüfus Kayıt Örneği” Belgeleri sistemlerimizden silinecektir

Bu hizmete erişim için linki tıklayınız;

https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kayit-ornegi-belgesi-sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir