Öğretmen Atamaları Ağustos Ayında Açıklanacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamaları da dahil birçok konuda açıklamada bulundu. Bir TV programına katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı çeşitli konulara açıklık getirdi. Açıklamaları sizler için şu şekilde özetleyebiliriz:

En Büyük Kamu Kurumu

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bilinen gerçekleri bir kez daha altını çizerek söyledi. En büyük kamu kuruluşu olduklarını dile getiren Bakan Avcı, Türkiye’de yaşan herkesin bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı ile iletişim içerisinde olduğunu söyledi. En fazla bina sayısı Milli Eğitim Bakanlığı’nda olurken aynı zamanda en çok maddi kaynak yine Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde bulunuyor. Silahlı Kuvvetler ile eş düzeyde bir yapıya sahip olunduğu dile getirirken, arsa ve kişi sayısı olarak ta oldukça yüksek bir düzeyde olunduğunu söyledi. Bugün kamu çalışanlarının her üç kişiden birisi Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde kadro bulduğunu söyledi. Bu yüzden kısmen her gün haberlere konu olacak birşeylerin çıktığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bunun normal olduğunu vurgulamaya çalıştı.

Dersaneler İyi Planlanmış Bir Yapı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı dersaneler üzerine de konuşmada bulundu. Dersanelerin bir ilizyon yapı olduğunu dile getiren Bakan Avcı, dersanelere gidipte başarılı olma oranı, aynı zamanda öğrencilerin arasında dersaneye gidebilme oranının incelendiği söyleyen Avcı, bunların hepsinin birer tartışmalı sonuç doğurduğunu söyledi. Tartışmasız tek noktanın dersanelerin ilizyon olduğunu söyledi.

Lise Olan Dersane Sayısı 56

Dersanelerin üstü kapalı olarak halen sınavcılık üzerinden gitmeleri kendilerine zarar verdiğini söyleyen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 4 yıllık bir süreç sonrası kendi markalarına zarar verdiklerini görecekler dedi. Bunların özel okul olma yolunda markalaşmaya çalışmaları bu süreç sonrası onlar için daha avantajlı olacağını dile getirdi.

Öğretmen Atamaları Ağustos Ayında Belli Olacak

Meclise, Maliye Bakanlığı’na ve Başbakan’a teşekkürünü dile getiren Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 47 bin atamanın hemen olmayacağını dile getirdi. İl, branş açık ve ihtiyaçlarının listeneleceği ve önem sırasına göre atamaların yapılacağını dile getirdi. Branş ve il durumunun Ağustos ayında açıklanacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir