Otoparka Çekilen Araç Sorgulama

Otoparka çekilen araç sorgulama

Günümüz araç sahiplerinin yapmış olduğu en büyük hatalardan biride hatalı yere park etmektir. Park etmek trafik kuralları gereği levha ve işaretlerin olduğu bölgelerde ücretsiz ve yasal bir şekilde park edilebilir anlamına gelmektedir. Gün içinde çalışan olsun, gezen olsun aracı ile işlerini halletmeye çalışan insanlar genellikle kısa sürelide olsa çok yanlış yerlere araç park edebilmekte ve buda trafik polisleri tarafından ceza ile sonuçlandırılmaktadır. Cezayı yediniz, hakkınızda işlem yapıldı ancak hala yediğiniz ceza için ne kadar toplam borcunuz olduğunuz hakkında en ufak bir bilginiz yok ve nereden bakılması gerektiğini de bilmiyorsanız, şuan tam da doğru konuyu okuyorsunuz diyebilirim.

Şimdi otoparka çekilen araçlar veya ceza işlemleri için trafik müdürlüğüne gidip aracınız hakkında bilgi alabilir ya da internet üzerinden devlet hizmetleri aracılığı ile aracınızın durumunu öğrenebilirsiniz. Ancak insanlar araçlarına ceza yazıldığı ya da çekilme durumlarında ise çok büyük şaşkınlık içinde olabiliyor. Aracının hangi trafik şubeye çekildiğinden bile haberi olmuyor diyebiliriz. Bu durumlar için devlet çekilen araç sorgulama işlemi geliştirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilip hayata geçirilen uygulama da internet üzerinden araç hizmeti vermesini içeriyor. Trafikten sorgulama yaparak aracınız saat kaçta, nereden, hangi trafik memuru tarafından, hangi otoparka çekilmiş öğrenebiliyorsunuz. Çekilen aracınız hakkında gerekli bilgiye ulaşmak için resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra sizden birkaç bilgi isteyecektir. Gerekli bilgiler ise TC kimlik numaranız ve doğum yılınız olarak sizden istenecektir. İstenen bilgileri girdikten sonra sistem sizlere aracınızın hangi otoparkta olduğu hakkında bilgi verecektir. Ayrıca internet üzerinden işlem yapmak istemeyenler için SMS yolu ile de belirli bir ücret karşılığında sizlere aracın bilgisi ulaştırılıyor. Sadece yapmanız gereken telefonunuzdan PARK yazarak plakanızı yanına iliştirerek gerekli mesajı 1550 adlı numaraya göndermektir.

Otoparka Çekilen Araç Sorgulama için aşağıdaki linkimizi tıklayınız..

Otoparka Çekilen Araç Sorgulama

    22 Ağustos 2015 - 14:20
    Hemşerim mert

    Size bir şikayette bulunmak istiyorum. 12.01.2015 tarihinde çekmeköy tıp merkezi önüne park etmiştim, karşı tarafta duran eczaneden ilaç alıp hemen çıkacaktım. Nasıl olduysa aracımı ordan çekmişler. Orda duran onlarca arabadan benim arabamı yalnızca, eczaneden çıkınca neye uğradığımı şaşırdım kucağımda hasta kızım ve arabam yok. Şok oldum aracımı otoparka çekmişler çekiciler onamı yanayım kızım kucağımda kaldı onamı yanayım. Bu dengesizleri nereye şikayet etmem gerekiyor acaba yönlendirirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir