Plakadan Çalıntı Araç Sorgulama

çalıntı araç sorgulama , plaka ile çalıntı araç sorgulama , çalıntı araç nasıl bulunur , taşıt çalıntı mı, çalıntı araç,araç sorgulama, plakadan çalıntı araç sorgulama

Günümüz Türkiye şartlarıyla araç sahibi olmak, daha doğrusu aracınızı güvenli bir şekilde binebilmek en büyük problemlerden biridir çalıntı olup olmaması. Çalıntı araç sorgulama için ayrıca arabalara bilinmeyen kişiler tarafından verilen hasar, kayıt edilemeyen araçlara vurup kaçmaların yanı sıra araç sahiplerini bekleyen en büyük sıkıntılardan biri de araçları satın alırken çalıntı olup olmadığını anlamaktır.

O kadar güvensiz araç şirketleri, otomobil satıcıları piyasada mevcut ki insanlar artık araba alırken bile arabayı çok beğense de almıyorlar. Konumuz vatandaşların yanlışlıkla çalıntı araç alanların ilk öncelikle yapması gereken işlemlere. Tabii ilk önce sizin bir daha böyle bir tuzağa düşmemeniz için ilk öncelikle yazımızı okumanızı öneriyorum. Şimdi sizlere plaka aracığı ile aracın çalıntı olup olma olasılığını sizlere güvenli bir şekilde bildiren sistemi anlatacağız. Öncelikle bu hizmeti kullanabilmek için sadece aracın plaka numarasını bilmeniz yeterli olmaktadır. Özellikle ikinci el araçlarda bu daha güvenli bir işlem yapma olanağı da bizlere sunmaktadır. Yasal sorun olup olmadığı, kanun gereği arabayı almakta sakınca olup olmadığını belirlemek için bu işlemi yapmamız gerekecek. Şimdi gelelim bu işlemi nasıl gerçekleştiriyoruz sorunun cevabına. Diğer yazılarımızda da belirttiğimiz gibi öncelikle e-Devlet denilen sistem hakkında bilginiz olmalıdır. E-Devlet son 4 yıl içinde geliştirilmiş vatandaşın devlet dairelerine gitmeden işlemlerini rahatlıkla yapmasını sağlayan internet hizmetidir. Bu hizmet bizlere plaka numarası girerek çalıntı araç sorgulama hizmeti ile aracın satın almaya elverişli olup olmadığının bilgisini veriyor.

Özellikle aracın plaka numarası girdiğiniz için daha önce kimden ne şekilde geçmiş olduğu da sizlerin ekranına yansıyor. Son zamanlarda birçok vatandaş e-Devlet hizmetini kullanarak vakit kaybı yaşamadan 7 gün 24 saat boyunca hizmetten yararlanmaktadırlar.

Aşağıda vermiş olduğumuz linki tıkladıktan sonra Tc kimlik no ve edevlet şifreniz ile giriş yapınız. Edevlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden cüzi bir para karşılığında e devlet şifrenizi alabilirsiniz. Bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. E devlet şifrenizin kaybedilmesi ve unutulması gibi durumlarda yeniden şifre almanız gerekmektedir.

Çalıntı Araç Sorgulama

  15 Ekim 2015 - 11:06
  ramazan

  sifre

  9 Kasım 2015 - 18:42
  mustafa ŞANAL

  19hh787 aracımın sorgulanması

  18 Mayıs 2016 - 01:19
  Ali

  plakadan çalıntı araç olup olmadığını sorgulamak hiç de öyle kolay olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir