POMEM öğrencileri maaş alıyor mu?

POMEM, polis meslek eğitim merkezi olarak bilinen kurum genel olarak önlisans ve lisans mezunu öğrencilerin polis eğitimi aldıkları yer olarak bilinir. POMEM eğitim merkezlerinde öğrencilere parasız yatılı hizmet verilir. Öğrenciler bu süreçte polis olabilmek için gerekli eğitimi aldıktan sonra atamalarının yapılarak görevlendirilmesi yapılır. Bu kurumlarda öğrencilerin ihtiyaçları olduğu gıda, sağlık gibi pek çok temel unsur devlet tarafından karşılanır.

POMEM öğrencileri eskiden sadece lisans mezunlarından alınırken son yıllarda Önlisans mezunlarına da kadro ayrılmaktadır. Önlisans mezunları için kadro ayrılması pek çok önlisans adayını memnun eden bir durum olmuştur. Alınacak olan kadronun en fazla yüzde yirmi gibi bir miktarı önlisans öğrenci alınabilmektedir.  Peki burada eğitim alan öğrenciler maaşı alıyor mu? Öğrencilerin en fazla merak ettiği konulardan birisi POMEM öğrencilerinin maaş alıp almadığıdır, bizler de bu yazışa sizlere burada eğitim gören öğrencilerin eğitim alıp almadığına ilişkin bilgiler vermeyi amaçladık.

POMEM de eğitim gören polis adayları aylık 275 TL civarında bir harçlık almaktadır. Yani polis adayının temel bir takım özel ihtiyaçlarını gidermesi adına bu harçlık verilmektedir. Bunların dışında polis adayları polisliğe atamalarının yapılmadığı sürece maaş bağlanmaz. Ne zaman polisliğe ataması yapılır işte o zaman polis maaşı almaya hak kazanırlar. POMEM öğrencileri bunların dışında maaş alması söz konusu değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir