Sağlıkta Devrim: e-Nabız

e nabız sistemi girişi

Türkiye yeni bir sistem ile daha da kolay bir yapıya geçiyor. Bundan sonra e-Nabız ile internet üzerinden röntgen, muayene ve ilaç bilgileri görülebilecek. Yani hasta ilaç sürelerini ve röntgene ihtiyaç duyduğu zaman e-Nabız’ı kullanarak internetten giriş yaptığı zaman rahatlıkla bu bilgilerine ulaşacak.

Dünya’da böyle bir projenin olmadığını söyleyen ve milli bir proje olduğunun altını çizen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlıkta yer ve mekandan bağımsız olarak artık bu tür bilgilere ulaşılabilecek dedi. e-Nabız projesine Türk Telekom’un teknik desteği ile birlikte tamamlanma aşamasına geldi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu İstanbul Hotel’de projeyi tanıttı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlığın sessiz bir devrime imza attığını söyledi. Vatandaşların geleceğe sağlık açısından umutla bakabilmesi için e-Nabız projesinin çok önemli bir proje olduğunu dile getirdi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık alanında vatandaşların daha rahat edebilmesi için gerekli bütün bilgilerin artık hastanelerden bağımsız bir şekilde yer ve mekan gözetmeksizin görebileceklerini söyledi. Hastalar bu şekilde kötü bir anda acil bir durumda istedikleri bilgilere anında ulaşabilecekler.

Bilimsel veriler ile ilerleyen teknolojiyi vatandaşlara sunmak için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz diyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, vatandaşa en iyi hizmeti sunabilmek için tüm çaba ile çalıştıklarını dile getirdi. Hakkari de muayane olan birinin İstanbul’daki doktora gösterirken rahat edeceğini söyleyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bundan sonra bu konuda daha da ilerlemeler yapılacağını sözleri arasına ekledi.

Bu şekilde internet üzerinden sağlıkla ilgili okur yazarlığın artacağını söyleyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kişilerin hastaneler ile iletişimleri daha rahat olacak. Hem hasta hem de doktor bu konuda daha da rahatladığından hastanedeki karışıklıkların ortadan kalkacağını sözleri arasına ekledi.

e-Nabız sistemi ile söz konusu veriler tek bir veritabanında toplanarak Türkiye’nin her yerinden bu verilere internet aracağılığı ile ulaşılabilecek.

e-Nabız’a Nasıl Giriliyor?

e-Nabız sitemine girmek oldukça basit. TC kimlik numarası, elektronik imza ve e-devlet şifreleri ile sisteme giriş yapmak oldukça basit. Tek kullanımlık şifre ile de giriş yapmak oldukça basittir. 112 acil servis kullanımı ile de hastayı olduğu yerden hiç bir sorgulama yapmadan adres isteme gibi meşgulliyetlerle uğraşmadan hastaya doğrudan ulaşılabilecek.

E Nabız Girişi İçin TIKLAYINIZ.

  5 Aralık 2015 - 22:31
  Mustafa Güçlü

  E Nabıza giriş yap.

  2 Mart 2016 - 13:57
  sami er

  ssk ile müracatım var durumu öğrenmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir