SGK medula optik cam ve çerçeve bilgisi sorgulama

SGK gözlük hakkı cam ve çerçeve bilgisi sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kullanılan ve eczanelerin çalışma sisteminin devlet kuralları ile uyumunu takip eden Medula sistemi, vatandaşa reçete edilen ilaç ya da gözlük gibi gerekliliklerin karşılanmasında etkin bir rol üstlenen sistem olarak karşımıza çıkar. Sgk optik cam ve çerçeve bilgisi sorgulama işlemi, kendisine gözlük, lens ya da yeni bir çerçeve verilmesi kararlaştırılan kişilerin işlemlerinin ve bu işlemlerin sonuçlarının ortaya çıkmasını sağlar. Verilen bu yeni gözlük ya da diğer görmeye yardımcı olan unsurların belirli bir zaman aralığında ödenmesi ve bununla birlikte süre dolduğu zaman yeni araç yazılımına müsaade eden bir sistem olarak çalışır.

SGK ila anlaşmalı olarak çalışan optik merkezleri, doktorun yazdığı reçetede bulunan gözlüğü ve kurumun bu gözlükte karşıladığı miktarı görüp, bunu vatandaşa zorunlu bir hizmet olarak sunmak zorundadır. Bu sayede gözündeki bozukluk numaraya yansımış olan hastaların yeni gözlük ihtiyacı da bu gelişmiş sistem sayesinde değişikliğe müsaade eder ve vatandaşa verilen yeni reçetenin de karşılığını almasına olanak tanınır. Medula optik sistemine giriş yapacak olan müessesenin, daha önceden SGK ile yaptığı anlaşmaya uyması da zorunlu bir gerekliliktir.

Sisteme giriş için gerekli evraklar.

1- Tc Kimlik No (Kimliğinizdeki 11 rakamlı numaradır.)

2-E-Devlet Şifresi (PTT merkez şubelerinden 2 TL karşılığında kişiye özel verilen şifedir.)

Aşağıda vermiş olduğumuz e devlet linkini tıkladıktan sonra yukarıda size açıklamış olduğumuz bilgilerinizi girip sorgulama yapınız. Karşınıza gelen ekranda Medula optik cam ve çerçeve bilgisi sorgulama, sgk gözlük hakkı sorgulama, gözlük ca ve çerçeve bilgisi sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

SGK gözlük hakkı cam ve çerçeve bilgisi sorgulama için TIKLAYINIZ.

  25 Ağustos 2015 - 23:21
  nadire

  Ne zamandır arıyorum bu linki çerçeve hakkım varmı acaba öğrenmek istiyorum sgk ne kadarını ödüyor acaba

  8 Mayıs 2017 - 21:08
  nazmi Özel

  Selam cerceve hakkim varmı

  8 Mayıs 2017 - 21:08
  nazmi Özel

  Selam cerceve hakkim varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir