SGK Sorgulama

Sosyal güvenlik kurumu sgk sorgulama

Sigortalı Hizmet Dökümü işlemleri geçtiğimiz yıl itibari ile değişikliğe uğrayarak, vatandaşların sadece internet ortamından kişiye özel e-devlet şifresi aracılığı ile ulaşılmasına karar verildi. Alınan bu kararın gerekçesi ise vatandaşların şahsi bilgilerinin güvenliği ve korunmasına yönelik olmasıdır.

Yine bu uygulamadan da anlaşılabileceği gibi e-devlet sistemi oldukça güvenli bir sistem. Her geçen gün daha da iyileştirilen bu sistem ile vatandaşlar hem hızlı hem de kolay bir şekilde kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet alabilirler. Sistem üzerinden bine yakın hizmete ulaşmak mümkündür.

Alınan bu karardan önce sgk hizmet dökümü sg.gov.tr adresinden yapılırken, sonrasında e-devlet sistemi içerisine eklendi. E-Devlete eklenmesi ile birlikte bir e-devlet şifresine ihtiyaç doğdu. Bu şifre aracılığı ile sgk sorgulama yapmak isterseniz, herhangi bir PTT şubesinden bir e-devet şifresi edinmeniz gerekiyor. Bunun için de kuruma hizmet bedeli olarak vermeniz gereken ücret 2 TL’dir. Şayet ilk aldığınız şifreyi kaybetmeniz durumunda ödemeniz gereken ücret 2 TL yerine 4 TL olacaktır.

SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

E-Devlet bünyesinde sorgulama yapabilmek için iki önemli kişisel bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Bunlar T.C. kimlik numaranız ve PTT şubelerinden temin ettiğiniz e-devlet şifresidir. Bu iki güvenlik önlemi ile kısa sürede sisteme giriş yapmak mümkündür.

 1. İlk etapta sizlerin işini kolaylaştırmak için yazımızın altında hizmet dökümü sorgulama sayfasının adresine yer verdik. Bu bağlantı üzerinden tek tık ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Karşınıza gelen ekranın ortasında bir pencere yer alacaktır. Bu pencerenin altında ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneği yer almaktadır.
 2. Seçeneğe tıkladıktan sonra karşımıza yeni bir pencere gelecektir. Buradan sol başta yer alan e-devlet şifresi sekmesini seçiyoruz. Açılan yeni pencere de karşımıza gelen kutucuklara ilgili bilgileri girdikten sonra ”Sisteme giriş yap” diyoruz.

 

SGK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ..

  30 Eylül 2014 - 22:38
  hıdır özdemir

  kaç günüm olmuş

  18 Aralık 2014 - 19:43
  Hamdi AKBAŞ

  30 Ekim 2014 tarihinde yaşımı doldurduğum için ve gün prim eksikliğinden dolayı SGK’ya 25.000.00 TL.yatırarak emeklilik işlemleri başlattım. Ben nezamam emekli olabilirim. İlk maaşımı ne zaman alacağım lütfen bir cevap yazarmısınız

  11 Mart 2015 - 19:09
  emin dulger

  Amerikaya masrafli olarak gelen Sosyal sigortalardan aldigim emekli maasimi Eskisehirin koprubasi subesindeki Ziraat Bankasina nasil aktarabilirim?

  30 Mart 2015 - 19:43
  enver işmarcı

  Sgk sorgulama

  8 Haziran 2015 - 04:53
  necdet özsoy

  mağdurum işkazası geçirdim kazageçirdiğim şirket onay vermiyor sskya mahkemeyi kazandım bilirkişi tarafından şahitlerim ifedesiyle kazandım mahkemeyi aldığım 3 ay raporu 8 yıldır alamıyorum ssk dan şikaatçıyım ssk dan ve işkazası geçirdiğim şirketten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir