Sicili Bozuk Köylüye Kredi Veren Bankalar

Bankalar arası kredi sisteminde kredi puanının hesaplanması ve bir banka ile yapılan alışverişten kırmızı listeye alınan bir kişi diğer bankalar tarafından da kırmızı kalem yemiş olacak ve müşterinin talep ettiği kart ve kredi işlemlerinde ret cevabı alacaktır. Kredi alabilmek için sicilin düzgün olması gereklidir. Aksi halde bankalar sizinle çalışmak istemeyecek ve bankalar her zaman kredi kartı ve kredi kullanımında sizlere bu konuda destek sağlamayacaktır. Çünkü kredi sicili bozuk olan bir kişi ile hiçbir banka uğraşmak istemez, belki öder ben kredi vereyim şeklinde hiçbir banka asla düşünmez. Bu yüzden eğer siciliniz bozuksa kredi için başvuru yaptığınızda genellikle ret cevabı alacaksınızdır.

Kredi sicilinizi düzeltmek için hangi banka ile çalışıyorsanız ödemelerinizi 2 yıl süreyle düzenli olarak yapmak, kredi kartı ödemelerinizi tam zamanında ve aksatmadan düzenli şekilde ödemek sizin faydanıza olacak olan bir durumdur. Bu şekilde düzenli ödemeler ile kredi puanınızı yukarı çıkarabilir ve bu konuda biraz olsun fayda sağlayabilirsiniz. Aksi halde kredi siciliniz bozukken hiçbir banka sizinle çalışmak istemeyecektir.

Bankalarla çalışırken, kredi alırken ya da kredi kartı kullanırken her zaman dikkatli olmalı ve ihtiyacımız kadar kredi kullanmalıyız. Aksi halde ödemeleri geciktirdiğimizde ve zamanında ödeme yapmadığımızda bankamız ile aramızda krizler başlayacaktır, bu krizler neticesinde bankalar arası iletişim merkezinden bankalar adımızı diğer bankalar ile paylaşacak ve diğer bankalardan kredi ve kredi kartı kullanımımız kısıtlanacaktır. Sonuç olarak böyle bir durum ile karşılaşmamak, bu durumun üstesinden gelmek ve kısa zamanda sorunu çözüme kavuşturmak için sizler de elinizde hangi banka mevcut ise ödemelerinizi düzenli yapmaya başladığınızda kredi puanınız düzene girecek ve puanınız artmaya başlayacaktır. Bu süreç anında gerçekleşmeyecektir, 2 yıl gibi bir süre düzenli şekilde ödemelerinizi yaptığınızda ve kredi kartı ve kredi ödemelerinizi düzenli devam ettirdiğinizde sizler de artık kredi puanınızın yükseldiğini gözlemleyebilirsiniz. Böylece kredi ve kredi kartı kullanımlarınıza daha güzel şekilde olumlu bir şekilde bakmaya devam edebilecek ve dilediğiniz bankadan kredi çekebileceksiniz, ancak unutulmamalıdır ki kötü geçmişe sahip olan kullanıcı her zaman bankalar tarafından bilinecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir