ŞİFRESİZ SGK HİZMET DÖKÜMÜ

Genel - 21.02.2017 -

Her türlü kurumsal bilgiye e-devlet üzerinde çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorduk. Örneğin ssk ve sgk hizmet dökümlerimize e-devlet üzerinden kolayca ulaşabiliyorduk.Devlet sisteminden e-devlet şifresi ile alınan ssk hizmet dökümü artık şifresizde alınabilecek. e devlet şifresi en yakın ptt şubesinden alabilisiniz.İlk girişinizde alının e devlet şifresini sonradan isteğinize göre değiştirmek de mümkündür.E devlet sisteminin sağladığı kolaylıklardan biride şifresiz hizmet dökümüne ulaşmayı sağlamasıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşların SGK Hizmet Dökümü işlemlerini internet üzerinden çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmesi amacı ile 2011 senesinde E-SGM uygulamasını internet üzerinden hizmete sundu. Günümüzde vatandaşlar E-SGM uygulaması ile SGK Hizmet Dökümü alabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sayfasını ziyaret ederek ana sayfadan uygulamaya gitmesi gerekmektedir.

E-SGM uygulaması ile SGK Hizmet Dökümü alma işlemini şifresiz olarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sayfaya giriş yaptıktan sonra SGK Hizmet Dökümü işlemini gerçekleştirebilmek için sizden kimlik numarası, cilt no, doğum tarihi ve nüfusa kayıtlı olduğunuz il talep edilmektedir.

Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra en alt kısımda yer alan güvenlik kodunu da yerine doğru bir şekilde girdikten sonra sorgula butonuna basarak sisteme giriş yapmış olacaksınız. Açılan sayfada sağ tarafta bulunan menüden ‘Hizmet Bilgisisekmesi altındaki seçeneklerden size uygun olanını seçerek sonuca ulaşmak mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir