ESGM ile Şifresiz SSK hizmet dökümü

Esgm ile şifresiz ssk hizmet dökümü sorgulama

ŞİFRE OLMADAN SSK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA İŞLEMLERİ

SGK kurumu kapsamında yürütülen sigortalılık ve emeklilik işlemlerine yönelik uygulamalar, artık online platformlar üzerinden yürütülebilmektedir. E-devlet uygulamaları ile bu işlemlere dair sorgulama yapılabildiği gibi, şifre gerekliliği olmadan da, sigorta ve emeklilik durumlarını öğrenmek mümkün olmaktadır.

E-SGM ile hizmet dökümü sorgulama

Şifresiz SSK hizmet dökümü sorgulama işlemi için, öncelikli olarak, SGK ‘nın sitesinden E- SGM bölümüne gitmek gerekmektedir. E-SGM, SGK tarafından geliştirilmiş online işlem sorgulama platformu olup, E-SGM ‘ye girişte, TC vatandaşları ve yabancı uyruklu kişiler için 2 ayrı bölüm bulunmaktadır. Kişiler buna göre seçim yapıp, giriş ekranına gelmektedirler. Giriş ekranında, TC kimlik numarası, nüfus cüzdanının kayıtlı olduğu il, cilt no ve doğum yılı bilgileri ile doğrulama kodunun girilmesi ile sorgula ana sayfasına giriş yapılmış olmaktadır.

E-SGM sorgula sayfasında, kategoriler altında pek çok sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bunlardan birisi de, SSK hizmet dökümü sorgulamasıdır. Bu bilgiye ulaşmak için, hizmet dökümü başlığı altından, kişi 4A ya da 4B ‘den hangisine tabi ise, onu seçer ve sorgula butonuna basar. Bu sayede, kişinin hizmet dökümü görüntülenebilmektedir.

SSK hizmet dökümünde, kişinin çalışmış olduğu dönemler aylık bazda belirtilmekte olup, işe giriş çıkış tarihleri, işyeri tarihleri, çalışılan il, sigorta ve kazanç tutarları da yer almaktadır. Bunun yanı sıra, görüntülenen sayfanın üst tarafında toplam çalışılan gün sayısı ve toplam ödenen prim sayısı da yer almaktadır.

E-SGM ile hizmet dökümü sorgulamanın avantajları nelerdir?

Şifre kullanmaya gerek olmadan yapılan sorgulama işlemi sonucu görüntülenen hizmet dökümü sayfasının çıktısı da alınabilmektedir. Alınan bu çıktılar, birçok kurum için geçerliliği olan bir belge niteliği taşımakta ve bu sayede kişiler, hizmet dökümlerine ulaşmak için, SGK kurumlarında saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalmadan, dakikalar içerisinde hizmet dökümlerini alabilmektedir.

ESGM ile Şifresiz SSK hizmet dökümüiçin TIKLAYINIZ..

  15 Ocak 2015 - 02:50
  Ahmet Akyüz

  Prim doküman

  16 Mayıs 2015 - 23:08
  sibel ivgen

  sgk piirimim yatıyomu onu öğrenmek istiyorum

   17 Mayıs 2015 - 15:33
   necmettin77

   Sibel hanım sgk prim sorgulama işleminizi yazımızın altındaki linki tıklayarak yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir