SSK Hastane Randevu Alma

İnternet üzerinden hastanelerden rahatlıkla randevu alabilirsiniz. Eskiden telefon açmanız veya hastaneye gidip randevu almanız gerekiyordu. Şimdi ise internet üzerinden online şekilde randevu alabilirsiniz. Peki hastanelerden randevu nasıl alınır? Bunun 3 yöntemi var.

Birincisi dediğimiz gibi eski yöntemle hastaneye gidip randevu alabilirsiniz. İkincisi 182 numarasını arayarak telefon ile randevu alabilirsiniz.

Üçüncüsü ise internet üzerinden ücretsiz şekilde randevu alabilirsiniz. İnternet üzerinden almak daha daha kolay hem de daha doğru oluyor. Telefon ile bazen hasteneler karıştırılabiliyor. Aynı zamanda telefon ile görüştüğünüz kişinin sınırlı vakti olduğundan gideceğiniz doktor ve bölümün boş saatlerini net olarak algılayamayabiliyor veya o anlık dalgınlık ile uygun bir saate randevu almıyorsunuz. Bu yüzden internet üzerinden alacağınız randevu daha sağlıklı sonuçlar doğurur. Peki bunu nasıl yapacağız? Adım adım internetten randevu alma işlemini anlatalım.

İnternetten Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

Tek bir site üzerinden randevu alıyorsunuz. Ancak gideceğiniz hastenenin internet sitesinde de randevu alma bölümü vardır. Ancak bu bölüm sizi http://hastanerandevu.gov.tr/Randevu/ adresine yönlendiriyor.

Öncelikle bahsettiğimiz şu linke gidelim:  http://hastanerandevu.gov.tr/Randevu/

Daha sonra burada sizden TC kimlik numarası ve parola istiyor. Eğer daha önce üye olmadıysanız parolanız yok demektir. Öncelikle üye olmalıyız. Üye olma işlemi oldukça basit ve kolay.

hastane randevu

 

Yukarıda gördüğünüz gibi yeni üye butonuna tıklıyoruz. Sizden aşağıdaki bilgileri isteyecek. Bu bilgileri doğru bir şekilde doldurun. Hepsini büyük harflerle doldurursanız kolay bir şekilde bu adımı geçersiniz. Tek yıldızlı olan alanları doldurmak zorunludur. Çift yıldızlı olan alanlar var. Burada cep telefonu ve sabit telefon kutucuklarında çift yıldız bulunuyor. Yani ya cep telefonu verin diyor ya da sabit bir telefon numarası yazın diyor. Size ulaşabilmek için bir numara istiyor kısaca. İkisini de doldurmanıza gerek yok. Fakat doldurursanız da bir sıkıntı çıkmıyor.

hastane randevu 2

 

Bu bilgileri de doldurduktan sonra artık bir parolanız var demektir. Bu şifreyi mutlaka bir yerde saklayın. Bundan sonra randevu alırken bu şifreyi kullanacaksınız. Türkiye’nin neresinden hangi hastaneden randevu almak isterseniz isteyin bu siteye gireceksiniz ve buradan randevu alacaksınız. Tabiki de internetten randevu almak istiyorsanız. Dediğimiz gibi telefon ile de randevu alabilirsiniz. Ayrıca acil bir durum varsa hastanelerin acil bölümlerine randevu almadan gidebilirsiniz.

Üye olduktan sonra tekrar http://hastanerandevu.gov.tr/Randevu/  sayfasına geri dönüyoruz. Burada TC kimlik numarası ile birlikte edindiğiniz şifreyi giriyorsunuz. Hemen altında Solda ne yazıyor? diye bir kutucuk var. Bu kutucuk içerisindeki rakamları yanındaki yere yazıyorsunuz. Bu kısmı çoğu kişi unutuyor. Genellikle TC kimlik numarası ve şifreyi girip GİRİŞ butonuna tıklıyorlar ve giriş yapamıyorlar. TC Kimlik numaranız ve şifrenizi girdiniz akabinde Solda ne yazıyor? kutucuğundaki rakamları yanındaki kutuya yazdınız bundan sonra GİRİŞ butonuna tıklayıp randevu alabilirsiniz. Randevu almakta oldukça basit. Öncelikle hangi hastaneden randevu almak istediğinizi seçiyorsunuz. Daha sonra hangi bölümden randevu almak istediğinizi seçebilirsiniz. Ondan sonra ise doktoru seçiyorsunuz. Doktorun randevu saatlerine bakıyorsunuz. İstediğiniz saati seçiyorsunuz. Seçtiğiniz doktorda uygun saat yoksa başka bir doktora bakabilirsiniz.

Birde en önemli hususlar arasında hastalığına hangi bölümün bakacağını bilmemek oluyor. Örnek vermek gerekirse, kişinin bel ağrısı var, bel fıtığından şüpheleniyor fakat hangi bölüme gideceğini bilmiyor.  Beyin Cerrahisini seçeceğine genel cerrahiyi yani hariciye bölümünü seçiyor. Daha sonra hasteneye gidiyor ve görüyorki yanlış bölümden randevu almış. O gün işinden gücünden izin alıp hastaneye gittikten sonra artık yapacak birşey kalmıyor. Orada tekrar randevu veriyorlar. O gününüz boşa gitmiş oluyor. Burda ne yapacağız peki?

Öncelikle internetten araştırma yapabilirsiniz. Nacizane önerimiz Alo 182 hattını arayıp buradan bilgi almak. Randevu konusunda yardımcı olan bu servis aynı zamanda size doğru yolu gösterecektir. Ancak durumunuzu doğru izah etmeniz gerekir. Bununla birlikte etrafınızda daha önce sizin rahatsızlığını seçmiş yada hastane konusunda bilgili kişilerden bilgi edinebilirsiniz. Yukardaki örneği genişletirsek, Bel fıtığı rahatsızlığı olan bir kişi beyin cerrahından randevu alması gerekir. Ancak bel fıtığı fizik tedavi ile tedavi edilecek konumdaysa sizi fizik tedavi bölümüne yönlendirir. Burdan da randevu almanız gerekir. Yani yine aksaklık meydana gelebilir. Bu yüzden hastalığınızı iyi bilmeniz gerekebilir. Şimdi burdaki önerimiz nedir? Örneğin yoğun bir bel ağrısı çekiyorsunuz. İlk defa başınıza geldiği için bu konuda bilginiz pek yok. Burada yapacağınız ilk şey bu hastalık ile ilgili internet üzerinden araştırma yapmanız. Yani çok fazla zaman ayırmanıza gerek yok. Şöyle 20 dakikalık bi göz gezdirme yeterli olacaktır. Daha sonra doktorun yanına giderseniz hastalığınız hakkında da ön bilginizde olursa karşınıza çıkacak problemler ile mücadele etmeniz daha kolay olacaktır.

Bazı hastalar hiç birşeyi olmadığı düşünerek hastaneye sadece bir ağrı kesici verirler ve dönerim düşüncesi ile gidiyor. Kimi zaman ağrı kesici için gidip ameliyata girenler oluyor. Bu da kişide beklenmedik bir duygu karmaşasına yol açıyor. Bazen ağır bir tamvaya bile sebep olabilir. Bu yüzden her türlü duruma hazırlıklı olmak o hastalığı minimum hasarla geçmenize yardımcı olur.

 

  22 Ağustos 2015 - 14:18
  Kameraman

  Ben bulgaristanda yaşayan bir türküm malesef burda onkoloji çok gelişmemiş bulgaristanda. Onun için Türkiyeden bi randevu almak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

  21 Eylül 2016 - 12:21
  hasta bakıcı

  Paylaşımınız için teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir