Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama

E devlet şifresiz tc kimlik no ile ssk hizmet dökümü sorgulama-tc-kimlik-no-ile

Sigortalı çalışanlar olarak, sarf ettiğimiz emeklerimizin sonucunda, ayda 1 kere işveren tarafından SSK hesabımıza yatırılan primlerin ortaya çıkardığı sonuç SSK hizmetlerinden yararlanmamızdır. Siz düzenli olarak her ay çalıştığınızda ve işvereniniz de primlerinizi zamanında ödediği sürede, devlet tarafından sağlanan hastane, bakım, ilaç ve diğer bazı gereksinimlerinizi karşılamış olacaksınız. Peki burada sorulması gereken en önemli soru nedir? Elbette prim ödemelerimi işverenim ödüyor mu? Her sigortalı çalışanın mutlaka takip etmesi, hesaplaması gereken Ssk hizmet dökümü sorgulama işlemi hakkında hemen bazı bilgileri sizlere aktarmaya başlayalım.

Şifresiz Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu tür sorgulamalar Sgk üzerinden yapılır ve ihtiyacınız olan tek şey T.C. kimlik numaranız ve kimliğinizin arkasında yazılı bazı bilgileri girmeniz sonucunda detaylara ulaşabileceksiniz. İlgili menülerde gezinirken hangi ay ne kadar prim ödemesi yapıldığını, toplam ödenen prim ödemeleri gün sayısı, kişisel bilgileriniz, yapmak istediğiniz diğer işlemler ve fazlasını bulacaksınız. Ayrıca dilerseniz PTT merkezlerinden alacağınız e devlet şifrenizi kullanarak hem bu anlattığımız tüm bilgilere hem de diğer kamu kurumlarına bağlanarak, daha fazla işlem yapmaya hak kazanabilirsiniz. İlerde başka kurumlarla da bazı işlemlerinizin olabileceğini düşünürsek 2 TL vererek e devlet şifresi almayı bizce düşünmeniz gerekir. Yine de karar size ait.

Sağlık Sigortasını Mutlaka Önemseyin!

Sağlık sigortası herkesin sahip olması gereken bir ayrıcalıktır. Devletin verdiği sağlık hizmetinden ne olacak ki gibi bir anlayış içerisinde olunmaması gerekir. Çoğu masrafı devlet kanalı ile karşılıyorsunuz, belli bir yaşa kadar çocuklarınızın çalışmaması halinde sigorta hizmetlerinden yararlanmasını sağlıyorsunuz. Kısaca acil durumlarda ve gerektiğinde kullanılmak üzere bir joker kartı olarak düşünülebilir. Bu anlamda Ssk primlerinizi takip etmeli, çalıştığınız sektörde yada başka alanlarda hangisi olura olsun, ortak nokta sigortalı bir işçi olmanızdır. Son 10 sene atılan adımları da daha geçmişteki durum ile kıyaslarsak, özel hastanelere girmenizin önü açılması, sağlık alanında yapılan devrim niteliğinde hizmetler ve hastane şartlarının daha iyi hale getirilmesi gibi sebeplerden dolayı, sigortalı olan herkesin, ailesine de sağlık anlamında katkısı olduğundan dolayı, bunun kıymetini bilmenizi öneriyoruz. Sağlıklı kalın ve Ssk sorgulama üzerinden değişiklikleri her ay kontrol edin.

Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama için TIKLAYINIZ..

 

  17 Eylül 2014 - 15:36
  bayramali

  prim günümü öğrenmek istiyorum

  18 Eylül 2014 - 00:11
  Bayram kabadayı

  E şifre alamıyorum
  Benim sigorta girişim varmı öğrenmek istiyorum tesekurler

   18 Eylül 2014 - 00:31
   necmettin77

   Merhaba Bayram Bey,
   Yazımızın sonundaki linkimizi tıklayarak edevlet şifresi olmadan sigorta girişinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için Tc kimlik bilgileriniz yeterli olur.

  22 Eylül 2014 - 23:49
  hüseyin

  ssk sorgu

  26 Eylül 2014 - 17:04
  Elvan PINARCI

  Prim günlerimin listelenmesini istiyorum lütfen e’mailime gönderirmisiniz.Teşekkürler

  30 Eylül 2014 - 23:11
  gülcan kocaeli

  sigortamın yatığına bakmak istiyorum

  20 Ocak 2015 - 16:37
  camisat

  Selam Ssk Hizmet Dökümü Sorgulama yapmak artık şifresiz olmuş çok iyi olmuş teşekkürler.

  12 Eylül 2015 - 08:26
  sersiz seriz

  SSK Hizmet dökümü sorgulama işlemlerini bence herkes edevlet sisteminden yapmalı. E n garantisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir