SSK Maaş Sorgulama

Ssk maaş sorgulama ve Ssk maaş hesaplama

Ülkemizde herkesin hayali şüphesiz ki yoğun iş temposunun ardından emekli olmaya hak kazanmaktır. Emekli maaşı hesaplama işlemi her üç kurum için de farklı hesaplanmaktadır. Yani SSK emekli maaşı hesaplama işlemi, BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işlemi ve Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işlemi birbirinden farklıdır. Emekli olabilmek için prim ödemenin yanında yerine getirilmesi gereken diğer şartlarda bulunmaktadır. Emekli olabilmek için gerekli olan tüm şartları sağlamak gerekmektedir. Emeklilik şartları her bir kurum için birbirinden farklılık göstermektedir. Yani SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kuruluşlara bağlı kişiler emekli olabilmek için de ayrı ayrı şartları sağlamış olmaları gerekmektedir. Emeklilik şartları gibi emekli maaşı hesaplama işlemi de her bir kurum için ayrı ayrı yapılmaktadır. SSK emekli maaşı hesaplama işleminde malullük, işe başlama tarihi ve iş gücü kaybının olup olmadığı gibi unsurlar çok önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca emekli maaşı hesaplama işleminde SSK’dan sigortalı olarak işe başlanan tarih de son derece önemlidir. SSK emekli maaşı hesaplama işlemi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır.

SSK maaş sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmeniz için bir E-Devlet şifrenizin olması şarttır. Aksi takdirde E-Devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama yapamazsınız. E-Devlet şifrenizi size yakın olan herhangi bir PTT şubesine giderek cüzi bir ücret karşılığında kolayca öğrenebilirsiniz. TC Kimlik Numaranız ve şifrenizi girdikten sonra açılan sayfada maaşınızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca SSK maaş sorgulama işlemini ESGM üzerinden şifreye gerek kalmadan da öğrenebilirsiniz. Bunun için ESGM sitesinde ilgili kısmı açtıktan sonra TC Kimlik Numaranızı, Cilt No ve Doğum Yılınızı doğru bir şekilde girerek SSK maaş sorgulama işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

SSK maaş sorgulama işlemini web üzerinden yapmak bu kadar kolaydır. Kişiler web üzerinden maaş bilgilerini öğrenerek maaşlarındaki zam oranını varsa kesintileri ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirler. Sıra beklemeden, şubelere gitmeden, zaman kaybı yaşamadan kolay bir şekilde maaş durumunuzu öğrenmeniz ve harcamalarınızı bu doğrultuda gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

 

SSK Maaş Sorgulama için TIKLAYINIZ..

 

 

    6 Ekim 2014 - 18:07
    gülay sayan

    maaşım ne kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir