Ssk, Sgk Sicil No Sorgulama

Ssk, sgk sicil no sorgulama ve öğrenme

Ssk, Bağkur ve Emekli sandığı hepimizin bildiği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çatısı altında toplanmıştır. Bu kurumların Sicil no sorgulama işlemlerini yapabilmek için sgk.gov.tr adresine giriş yapmamız gerekmektedir.

SGK sosyal Güvenlik Kurumu’nun kısa hali. Gelir-para ekonomik refah durumu herhangi bir kaza yada Hastalık cinayet ve ölüm   gibi hiç beklenmeyen durumlarda düzenli prim yatıran memur işçi /işveren kısacası toplumun çalışan kesiminin sosyal güvenliğini sağlamak için devlet tarafından ve devlet güvencesiyle kurulan sisteme verilen ad.

Sosyal güvencesi olmayan bir insanın hayat güvencesi de olmaz. Toplumların refah ve yaşam düzeylerinin yüksek olması toplumun çekirdeği olan insanların refah seviyesine bağlıdır.

Anayasanın 60.maddesi der ki : “herkes Sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar”.Anayasamızda da görüldüğü gibi Sosyal Güvenlik hakkı her vatandaşın hakkıdır.

Ssk sicil no sorgulama nerden yapılır ?

Sicil no sorgulama için aşağıda verdiğimiz adrese giriş yapınız. Karşınıza çıkan sitede T.C SOSYAL GÜVENLİK KURUMU resmi sitesinde SSK sicil no ile sorgulama, TC kimlik no ile sorgulama seçenekleri vardır. Sigortalı hizmet Dökümü için SSK sicil numarasından sorgulama sayfası açılır boş alana SSK SİCİL NUMARA giriniz. Alt tarafta boş kutuya da solda verilen rakamları giriniz. Sonra da “sigortalı ara” butonuna tıklayınız.

Alt taraftaki “Kurum uygulamaları gereği yapılacak işlemler dışında sayfa içeriği bilgilendirme amaçlı olup, resmi belge olarak kullanılamaz. Uyuşmazlık halinde Kurum kayıtları esastır.” Uyarısını okuyunuz. Sayfayı açtığınızda karşınıza sigortalıya ait hizmet kaydı çıkacaktır.

SSK, SGK Sicil no sorgulama için TIKLAYINIZ.

 

    8 Şubat 2015 - 13:48
    hamza

    Ssk sicil no sorgulaması yapabilmek için esgm sayfasınamı girmek gerekiyor acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir