Sürücü Ceza Bilgisi Barkodlu Belge Sorgulama

Sürücüler trafik cezalarına ilişkin bir takım hizmetleri kolay şekilde e devlet sistemi üzerinden e devlet şifresi ve TC kimlik numaralarını girerek yapabilmektedirler. Sürücü ceza bilgisini sorgulamak için öncelikle E devlet sistemi üzerinden kimlik numaranız ve şifreniz ile kolay şekilde sorgulama yapabilmektesiniz.

Sorgulamalarınızı yapabilmek bir e devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor. E devlet şifresini PTT den alabilirsiniz. E devlet şifresini sahip olduktan sonra TC kimlik numarası ve şifre ile aşağıdaki adres üzerinden girerek kolay ve hızlı şekilde sürücü ceza bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-surucu-ceza-bilgisi-barkodlu-belge-sorgulama

Bu adres üzerinden araç sahipleri kolay şekilde ceza bilgilerini sorgulayabilirler.

SÜRÜCÜ CEZA SORGULAMA

Sürücüler zaman zaman yoldaki radarları fark edemezler eğer hız sınırını aşıyorlarsa bu durumda sonuç olarak ceza alırlar. Hız sınırlarına uymamanın cezası olarak hız sınırını aştığınız yüzdelik dilim üzerinden maddi para cezasına çarptırılırsınız, bu ve bunun gibi ceza bilgilerini E devlet sistemi üzerinden kolay ve hızlı şekilde sorgulayabilirsiniz. Farkında olmadan oluşan cezaları öğrenme ve bu cezalardan kurtulmak için ödeme yapmanız gerekiyor. İlk 15 gün içinde öderseniz %25 indirim uygulanmaktadır.  Bu da yaklaşık olarak ceza tutarının 4 de üçünü ödemek anlamına gelir ki çok ciddi bir rakamdır. Bu yüzden olası bir ceza durumunuz varsa ilk 15 günde ödemeniz maddi açıdan daha sağlıklı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir