Taşeron personelin kadroya geçiş başvurusu 2 Ocak – 11 Ocak

Taşeran Başvuru. Taşerondan kadroya geçiş başvuru tarihleri. Taşeron yönetmeliği. Taşeron KHK. Taşerondan kadroya geçiş için başvuru tarihleri.

Taşeron personelin kadroya geçişi için beklenen yönetmelik bugün yayımlandı.

Yayımlanan yönetmelik gereği, kadro başvuruları 2 Ocak 2018’de başlayacak ve 11 Ocak 2018’de sona erecek. Taşeron işçiler 2 Nisan 2018’de kadroya geçirilecek.

Taşeron yönetmeliğinin maddeleri şu şekilde;

1- Kapsama giren personel, örnek başvuru ve örnek dilekçeyle, 11 Ocak’a kadar, kamu kurumunun personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birimine başvurmalıdır.

2- Bu başvuruları değerlendirmek üzere tespit komisyonu kurulacaktır. Tespit komisyonu 40 gün boyunca görev yapacak ve başvuruların kabul edilip edilmediğine ilişkin olarak kararını 20 Şubat’a kadar açıklayacak.

3- Tespit komisyonunun kararına 3 gün içinde itiraz edilecek, Tespit komisyonu 7 gün içinde itirazı karara bağlayacak. Nihai karar sonrasında, sınava girişi kabul edilen personel listesi yayımlanacak.

4- Sınav 3 Mart ila 22 Mart tarihleri arasında yapılacak. 23 Mart’tan itibaren 4 gün içinde sınav sonuçlarına itirazlar alınacak. 5 gün içinde de itirazlar değerlendirilip kesin listeler açıklanacak.

5- Hak sahipleri en son 2 Nisan 2018’de topluca işçi kadrosuna geçirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir